В Україні рекордно підскочили ціни на пальне / фото УНІАН

Блокування кордону польськими перевізниками призвело до дефіциту та підвищення цін на імпортний автогаз в Україні на 30%.

"Ситуація досить неоднозначна. Якщо говорити про моторні палива, то ціни поводяться по-різному", - сказав директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн на брифінгу.

За його словами, наразі дуже важко замістити необхідний обсяг скрапленого газу, який поки не може перетнути кордон.

Відео дня

"Причина одна - це те, що заблокований кордон з Польщею. Це важливо тому, 30% скрапленого газу в Україну надходить саме польську ділянку кордону. Відповідно дуже важко швидко замістити цей обсяг. І відповідно це призвело до нестачі на внутрішньому ринку. І через дефіцит ціни зросли протягом останнього місяця з 27 до 35 гривень за літр, тобто на 30%", - зазначив експерт.

Куюн додав, що черги на кордоні зросли ще у жовтні через збільшення аграрного експорту, і це призвело до того, що газовози робили удвічі менше ходок через кордон.

"Зараз кордон заблокований, і в кращому випадку ця машина зробить одну ходку на місяць, тобто в 4 рази менше... Але швидко замістити такий обсяг важко, тому процес розтягнувся", - пояснив він.

За словами експерта, трейдери намагаються завозити пальне залізницею та шукають обхідні маршрути через Словаччину та Румунію. Також йдуть перемовини з країнами Півночі Європи про постачання пального. Хоча зараз ситуація трохи покращилась, ціна продовжує залишатись високою.

Однак Куюн переконаний, "на цьому ціни мають зупинитися" і за два тижні ринок забезпечать достатніми обсягами автогазу, після чого ціна буде падати.  Він зауважив, що на тлі цієї газової проблеми ціни на бензин та дизель навпаки падають.

"З Польщі йдуть чималі обсяги бензину та дизпального, але вони складають у загальній структурі до 10%, які замістити набагато простіше. І ринок це зробив", - сказав він.

Блокада кордону з Польщею

Як раніше повідомляв УНІАН, польські перевізники почали страйк на кордоні, вимагаючи повернути дозволи для українських колег. Блокувати пункти пропуску "Корчова-Краковець", "Гребенне - Рава-Руська" та "Дорогуськ-Ягодин" планують до кінця цього року.  Через це на українському кордоні зараз застрягли понад три тисячі вантажівок. 

В Україні створили штаб допомоги українським водіям, які виявилися заблокованими на кордоні з Польщею. Він має забезпечити людей їжею, питною водою, медикаментами та пальним.

Вас також можуть зацікавити новини: