Що буде з курсом долара до кінця тижня / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Експерти вважають, що гривня до кінця тижня продовжить дешевшати. Девальвації гривні сприятимуть фактори, пов'язані з фінансовою підтримкою з боку Заходу.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі ТСН зазначив, що зараз відчуваються негативні наслідки піврічної затримки військової допомоги з боку США.

"Фінансова логіка проста: замість виплати грошового утримання військовим, влада України була змушена купувати зброю і патрони для стримування російської навали. У держбюджеті утворилася "дірка" у 200 млрд грн, для "латання" якої потрібні додаткові кошти, бо західну допомогу використовувати для цього ми не можемо. Тому влада готує збільшення податків, зокрема ПДВ і військового збору. Це призведе до зростання інфляції, бо за все заплатить споживач. тренд, готівковий долар подорожчає вище 40,50 грн у продажу. Те, що Нацбанк встановив офіційний курс понад 40 грн за долар, прискорить тренд на падіння гривні", - зазначив економіст.

Відео дня

Водночас фінансовий аналітик Андрій Шевчишин вважає, що курс понад 40 гривень за долар вигідний державі.

"Збільшити надходження до держбюджету від зовнішньоекономічної діяльності та номінованих у валюті зборів потрібно, нерезидентам валюту під дивіденди і для виплати відсотків за зовнішніми кредитами дорожче продати потрібно. Імпорт гальмувати треба. Можна ще знайти причини. Але в "гнучкому управлінні" курсом тільки НБУ ставить фінальну крапку у виборі тенденції і точки зупинки", - пояснив аналітик.

Зі свого боку президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко заявив, що попит на валюту скоро піде на спад, відповідно подешевшає і долар.

"Варто почекати кілька тижнів - і знову матимемо курс на готівковому ринку нижче 40 грн/долар", - підсумував експерт.

Курс валют 28 травня - дані НБУ

Національний банк України встановив на вівторок, 28 травня, офіційний курс долара до гривні на рівні 40,30 грн/дол., таким чином, гривня ослабла на 18 копійок.

Офіційний курс НБУ щодо євро на завтра встановлено на рівні 43,76 грн/євро, тобто гривня ослабла на 27 копійок.

Вас також можуть зацікавити новини: