Експерт зазначив, щопісля девальваційного "шаленства" на ринку запанує відносний спокій / фото ua.depositphotos.com

З 17 по 23 червня на валютному ринку навряд чи можливі системні зміни: курс валют, як і раніше, коливатиметься щодня.

Як розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, як і тижнем раніше, ринок житиме в парадигмі нових успадкованих від травня курсів зі щоденними "косметичними" змінами. 

Іншими словами, на ринку не зміняться правила, що полягають у частих валютних коливаннях то вгору, то вниз, однак уже в нових межах. При цьому найголовніша "інтрига" тижня полягатиме в тому, який тренд (спадний чи висхідний) домінуватиме.

Відео дня

"Ще цікавинка: як і прогнозувалося, після девальваційного "шаленства" впродовж квітня-травня, на ринку запанує відносний спокій. Хоча інфляційний тиск, викликаний новими тарифами на електроенергію, навряд чи можна буде приховати. Почасти через сезонне зниження цін на агропродукцію, загальна цінова ситуація майже не зміниться. Але це лише на певний час, адже у липні на нас очікують нові акцизи на пальне", - сказав ескперт.

Крім того, перебої з енергопостачанням згубно впливатимуть на бізнес і цілком можливо, що економічний розвиток пригальмується. Однак це не станеться раптово, хоч вже зараз прогнози зростання ВВП знижені в 1,5 раза - до 3%.

Головними показниками валютного ринку з 17 по 23 червня банкір назвав такі: 

  • коридори валютних змін: на міжбанку 40-41 грн/дол. та 43-45 грн/євро, на готівковому ринку 40-41,2 грн/дол. та 43-46 грн/євро;
  • щоденні курсові зміни: на міжбанку - до 0,2-0,3 грн, у банках - до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах - до 0,5 грн;
  • різниця між курсами купівлі та продажу: на міжбанку до 0,05 грн за 1 дол., до 0,1 грн за 1 євро, у комерційних банках до 0,5-0,6 грн на 1 дол., до 0,8-1 грн на 1 євро, в обмінних пунктах до 0,6-1 грн на 1 дол., до 1-1,3 грн на 1 євро;
  • тижневі курсові відхилення очікуються в межах 2% від початкового понеділкового курсу.

"Таким чином, друга половина червня в плані курсових змін буде до міри прогнозованою: щоденні коливання навряд чи перетинатимуть нові кордони. Режим "керованої гнучкості" не дасть розгулятися  курсовим показникам", - резюмував Лєсовий.

Курс валют в Україні - останні новини

Курс долара до гривні у "ПриватБанку" у четвер, 13 червня, зріс на 5 копійок – до 40,95 грн за долар. Курс євро у фінустанові сьогодні подорожчав на 10 копійок і складає 44,45 грн за євро. 

Готівковий курс долара в банках України у четвер, 13 червня, не змінився і складає 40,90 грн за долар в середньому. Середній курс євро до гривні сьогодні зріс на 5 копійок і складає 44,35 грн за євро. 

Вас також можуть зацікавити новини: