Жданов розповів, який розмір пенсії у військових / колаж УНІАН, фото УНІАН, кадр з відео

Військові пенсіонери в Україні дійсно отримують великі пенсії, але різниця з цивільними пенсіями не така астрономічна, як багато хто думає. Про це заявив військовий оглядач, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов у коментарі "Фокусу".

"Середня пенсія більша, ніж у цивільних. Якщо у цивільних приблизно дві тисячі грн, то у військових — десять тисяч. Хоча нещодавно трохи збільшили виплати. Але вона не така велика, як можна подумати, інакше б військові не судилися з державою про перерахунок пенсії", — говорить Жданов.

Він також зазначає, що розмір пенсії сильно відрізняється в залежності від звання, в якому людина пішлав у відставку. За словами Жданова, різниця у виплатах у генерала і молодшого офіцера становить кілька разів.

Відео дня

Також Жданов спростовує поширений міф, що всі військові пенсіонери мають право на безкоштовний проїзд у транспорті і можуть безкоштовно лікуватися у військових госпіталях.

"Є військові пенсіонери, які у військових госпіталях за вислугою років мають право на безкоштовне обслуговування. А є ті, хто може звернутися за допомогою, але за власні гроші", — пояснює полковник запасу.

Військові пенсіонери в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, раніше народний депутат Віктор Балога "знайшов" цілу групу вже підготовлених українців, яких можна мобілізувати. На його думку, в Україні занадто багато колишніх військових і правоохоронців, які вийшли на пенсію в 40-45 років.

У свою чергу Олег Жданов пояснив, що не так з ідеєю мобілізувати військових пенсіонерів. За його словами, їх можна мобілізувати лише на конкретну військово-облікову спеціальність, а така знаходиться не завжди.

Вас також можуть зацікавити новини: