В Україні збільшать тариф на воду на 14%, анонсували в НКРЕКП / ua.depositphotos.com

Національна комісія з питань регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) попередила українців про плани підвищити тариф на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Відповідну постанову регулятор пообіцяв розглянути до кінця березня, йдеться на сайті відомства. Там уточнили, що платіжки українців "за воду" можуть підвищитися на 60 грн (тариф зросте більш ніж на 14%).

Відповідне підвищення анонсували в два етапи: спочатку вода "подорожчає" на 12,3% з 1 квітня 2023 року, а вже з 1 липня 2023 року - тариф складе +14,1%.

Відео дня

"У середньому по ліцензіатах НКРЕКП за 2 етапи перегляду тарифів витрати одного домогосподарства (сім'я з 2-3 осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 грн", - йдеться в повідомленні.

При цьому підсумкова сума в платіжці може варіюватися в залежності від того, послугами якого водоканалу користується та чи інша сім'я. 

У НКРЕКП нагадали, що в структурі тарифу передбачені витрати на електроенергію, закупівлю води в інших водоканалів, паливно-мастильні матеріали, реагенти, ремонт і амортизацію, а також оплату праці.

Навесні українців очікує глобальне підвищення тарифів

Нагадаємо, що раніше регулятор НКРЕКП анонсував для населення підвищення ряду основної категорії тарифів вже навесні 2023 року.

Зокрема, там розглядають введення нових розцінок на споживання електроенергії. Щодо цього у регулятора є кілька сценаріїв підвищення тарифу.

Розрахунок буде грунтуватися з урахуванням руйнувань в енергетиці та інших факторів, зазначив глава Нацкомісії Костянтин Ущаповський. Він також уточнив, що українцям можуть підвищити тариф на гарячу воду, тепло і газ. 

Вас також можуть зацікавити новини: