Урсула фон дер Ляєн зробила заяву щодо активів РФ / фото УНІАН

Європейський Союз повинен розглянути можливість використання прибутків від заморожених російських активів для закупівлі військових поставок для України, заявила в середу, 28 лютого, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, пише Reuters.

"Настав час почати розмову про використання надприбутків від заморожених російських активів для спільної закупівлі військового обладнання для України. Не може бути сильнішого символу та більшої користі для цих грошей, ніж зробити Україну та всю Європу безпечнішим місцем для життя", – сказала вона в Європарламенті.

За її словами, не слід перебільшувати ризики війни для ЄС, але до них слід бути готовими, і це починається з термінової потреби відновити, поповнити, модернізувати збройні сили держав-членів.

Відео дня

У своїй промові фон дер Ляєн заявила про нову європейську стратегію промислового захисту, яку ЄК представить найближчими тижнями, зазначивши, що однією з її головних цілей буде визначення пріоритетності спільних закупівель.

Заморожені активи РФ

Євросоюз, країни "Великої сімки" та Австралія заморозили близько 260 мільярдів євро (280 мільярдів доларів) російських активів, більшість із яких іммобілізовані в ЄС. Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон закликав своїх колег по G7 заарештувати російські активи, щоб їх можна було використати як репарації для відновлення України.

Раніше УНІАН писав, що очільники МЗС країн Євросоюзу дали своє політичне благословення на запровадження податку на непередбачений прибуток від заморожених російських активів.

Вас також можуть зацікавити новини: