этот материал доступен на русском

Кабмін заборонив ввезення автомобілів і вагонів з Росії

17:29, 26 червня 2019
Транспорт
1156 0
Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів України заборонив з 1 липня ввезення транспортних засобів, а з 1 березня 2020 року - ввезення залізничних і трамвайних вагонів з Російської Федерації.

Читайте такожРосія дозволила транзит українських товарів, але тільки з пломбами ГЛОНАСС

Про це йдеться в тексті постанови Кабміну від 15 травня 2019 року № 535 «Про внесення змін до переліку товарів, походженням з Російської Федерації, заборонених до ввезення на митну територію України», яку було сьогодні опубліковано.

Як зазначено в документі, крім зазначених товарів, ембарго поширюється з 1 липня 2019 року на сировину для виготовлення цементу (клінкеру) і всі готові види цементу, а також мінеральні (азотні, калійні і фосфорні) добрива, корми для тварин і продукцію ветеринарної медицини, сірники, фанерну продукцію, шпалери, продукцію легкої промисловості, зокрема, окремі види трикотажних виробів та взуття, дроти з вуглецевої сталі, дроти металеві, труби, трубки, сітки металеві, кріпильні вироби, сталевий посуд, обладнання для виробництва хлібобулочних виробів і транспортні засоби (автомобілі, мотоцикли, трактори тощо).

Крім того, з 1 березня 2020 року забороняється ввезення вживаних залізничних і трамвайних вагонів.

Як зазначила в коментарі УНІАН партнер юридичної фірми «Ілляшов і Партнери» Олена Омельченко, за даними Державної служби статистики України, загальний обсяг імпорту перерахованих позицій до України з РФ у 2018 році становив близько 510 млн дол. США.

За словами Омельченко, розширення списку російських товарів, що підпадають під ембарго в Україні - це відповідь на обмеження, запроваджені російською владою в квітні 2019 року.

«Йдеться, зокрема, йде про Постанову Уряду РФ від 18 квітня 2019 року № 460-25 «Про захисні заходи в торговельно-економічних відносинах з Україною». Це найзначніше за останні три роки розширення списку заборонених товарів, що ввозяться з РФ. Примітно, що заходи було запроваджено на підставі пропозицій різних галузевих асоціацій та окремих українських виробників», - зазначила вона.

Як повідомляв УНІАН, постановою уряду Росії від 18 квітня 2019 року № 460-25 було розширено обмеження на імпорт товарів, країною походження яких або країною відправки яких є Україна, і вперше встановлено заборону на вивезення з Росії низки товарів на територію України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter