Європарламент у вівторок винесе на голосування торговельні преференції для України

14:51, 03 липня 2017
Євробізнес
66 0

Очікується, що депутати погодяться з компромісом, який був досягнутий в рамках міжінституційних переговорів за участю Ради ЄС, Європарламенту та Європейською Комісією.

Ілюстрація REUTERS

Європейський парламент у вівторок винесе на голосування доповідь щодо надання Україні торговельних преференцій.

Читайте такожУкраїнські експортери за рік використали 26 із 40 тарифних квот на безмитні поставки товарів до ЄС

Як повідомляє власний кореспондент УНІАН, відповідне питання стоїть у порядку денному.

Очікується, що депутати погодяться з компромісом, який був досягнутий в рамках міжінституційних переговорів за участю Ради ЄС, Європарламенту та Європейською Комісією.

Разом з тим, у парламенті також зареєстрована поправка, якою пропонується пропозицію ЄК повністю відхилити. 

Як відомо, компроміс, досягнутий в рамках переговорів, раніше був затверджений профільним комітетом ЄП та Комітетом постійних представників країн-членів ЄС.

Ухвалене завтра рішення ще має бути затверджено Радою ЄС.

Як повідомляв УНІАН, відповідно до досягнутих домовленостей, квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Європейською комісією, сечовину з пропозицій виключено.

Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячміня – 325 тис. тонн.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Як відомо, наприкінці вересня минулого року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт низки українських товарів. Зокрема, на кукурудзу - на 650 тис. тонн, пшеницю - на 100 тис. тонн, ячмінь - на 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно - на 7,8 тис. тонн, овес - на 4 тис. тонн, мед - на 3 тис. тонн, виноградний сік - на 500 тонн, оброблені томати - на 5 тис. тонн.

В Україні очікують, що додаткові торговельні преференції можуть набути чинності восени.

За даними міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового, економічний ефект від ухвалення Європарламентом рішення про збільшення річних квот на безмитне ввезення української сільгосппродукції до ЄС становитиме близько 196,95 млн дол.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter