Супрун прокоментувала рішення суду щодо неї / фото УНІАН

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун прокоментувала вчорашнє рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про її відсторонення.

"Ніщо так не об’єднує українське суспільство, як захист змін в медичній сфері. Дякую всім громадянам, громадським організаціям, медикам, асоціаціям та народним депутатам, які вчора висловили нашій команді підтримку та обурення суддівським свавіллям", - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Читайте такожПорошенко прокоментував відсторонення Супрун

Відео дня

В.о. глави МОЗ подякувала Порошенку, Гройсману та Парубію за підтримку.  За її словами, зміни, які МОЗ вдалося досягти, поставлені під загрозу.

Так, наприклад, розподіл препаратів, які готуються до відправки в регіони на складах МОЗу, відбувається за підписом в.о. міністра і тепер виникли питання, хто саме підпише розпорядження та коли медичні заклади отримають ліки.

Крім того, на складах держпідприємств "Укрвакцина" та "Укрмедпостач" готуються до розвезення в регіони життєво необхідних препаратів за 33 програмами державних закупівель.

"Це вакцини проти кору. Це ліки для онкохворих дітей і дорослих, людей з діабетом, хворобами серця, гепатитом, препарати для тих, хто потребує діалізу чи антиретровірусної терапії", - пояснила Супрун.

Також під загрозою опинилися договори з міжнародними організаціями, які закуповуватимуть ліки, вакцини за кошти держбюджету 2019 року, оскільки повноваження підписувати такі договори має лише в.о. міністра.

За її словами, зірвані терміни поставок призведуть до того, що тисячі людей залишаться без лікування, а довіра до міжнародних організацій, які не дають красти кошти з держбюджету та допомагають закуповувати в рази більше ліків — буде втрачена.

Супрун також зазначила, що готова підписувати усе необхідне: "Йдеться про безпеку, здоров’я та життя мільйонів людей. Я готова підписувати усе необхідне".

"Сьогодні повертаюсь в Україну з відрядження у США, яке було скасоване у зв’язку з ухвалою судді Каракашьяна. Мусимо у найкоротші строки відновити роботу міністерства", - наголосила Супрун.

Читайте такожРішення суду по Супрун буде терміново оскаржене - Мін'юст

Як повідомляв УНІАН,  5 лютого Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука і заборонив Супрун здійснювати повноваження виконуючої обов’язки міністра охорони здоров'я.

Водночас суд не заборонив їй здійснювати повноваження, які були делеговані як заступнику міністра.

У МОЗ заявили, що консультуються з юристами у зв'язку з появою інформації про судову заборону Супрун виконувати повноваження в.о. міністра.

Супрун виконує обов'язки міністра охорони здоров'я з 1 серпня 2016 року.

У Кабінеті міністрів України заявляють про намір оскаржити рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо відсторонення Супрун від виконання обов'язків міністра охорони здоров'я.

Президент Петро Порошенко заявив, що Супрун має повну його підтримку та вважає, що Верховний суд встановить істину щодо цього рішення.