Туберкульоз відкриває своє обличчя

Туберкульоз відкриває своє обличчя

Хворих на туберкульоз насилу вдалося вмовити відкрити своє обличчя перед фотокамерами, але безрезультатним залишилося прохання розповісти свою «історію хвороби... Фоторепортаж

 

В Українському Домі в Києві, за сприяння Благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і Бюро ВООЗ в Україні, працює фотовиставка, присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. Ця хвороба - особлива проблема для Донецького регіону. Фотографії зроблені співробітниками ВООЗ.

 

 

 

 

Фтизіатри Донецької обласної клінічної туберкульозної лікарні констатують - зараз у Донецькій області кожні вісім годин одна людина помирає від туберкульозу. Кожні 2,5 години в області реєструється новий хворий.

Захворюваність туберкульозом на Донеччині  на 15-25% вища за середньоукраїнський показник через вищу урбанізацію і щільність проживання населення, підкреслюють фахівці.

На жаль, в нашій країні до таких хворих ставляться  з упередженням, тому хворих туберкульозом насилу вдалося вмовити відкрити своє обличчя перед фотокамерами, але безрезультатним залишилося прохання розповісти свою «історію хвороби».

Хоча, за словами міністра охорони здоров`я В.Князевича,в цілому по Україні  сплеску дитячої захворюваності туберкульозом не спостерігається, ситуація у Донецькому регіоні така, що  кожні 15 хвилин туберкульозною паличкою інфікується одна дитина.

 

За словами міністра охорони здоров`я України В.Князевича, в Україні залишається високий рівень захворюваності серед лікарів-фтизіатрів.

Начальник відділу медичного забезпечення і епідеміологічного контролю управління Держдепартаменту з питань виконання покарань Владимир ШАЛАШНИЙ відзначив, що мережа установ кримінально-виконавчої системи Донецької області найбільша в Україні і включає 20 установ, в яких міститься більше 20 тис. засуджених і за останні три роки серед ув’язнених вдвічі знизився показник захворюваності активним туберкульозом.

Без солідної підтримки держави  проблему розповсюдження епідемії туберкульозу вирішити неможливо.

 

Наталя Максименко

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter