Переносниками смертоносної інфекції є певні види комарів і вкрай рідко можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин.
В Києві від гарячки Західного Нілу померли троє людей із 17 інфікованих, які мали підтверджений діагноз.
Як повідомляє Київська міська державна адміністрація (КМДА), з почетку літа у КНП "Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва" на лікуванні перебували 17 пацієнтів із таким діагнозом.
Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург повідомила, що серед хворих – 10 чоловіків і 7 жінок, які є жителями різних районів столиці, а також двоє людей – з Київської та Черкаської областей. За її словами, вони потребували стаціонарного лікування через важкість стану. Трьох інфікованих лікарі не змогли врятувати через важке ускладнення гарячки – менінгоенцефаліт.
За інформацією інфекціоністів, в Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до особливо небезпечних і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику.
В повідомленні сказано, що головним джерелом гарячки Західного Нілу в природі є переважно перелітні птахи, у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. При цьому переносниками захворювання є певні види комарів, що інфікуються під час пиття крові, а потім з укусами можуть інфікувати тварину або людину. Вкрай рідко людина може інфікуватися через контакт з кров’ю хворих тварин.
Хвороба починається гостро – озноб і швидке підвищення температури тіла, що супроводжується інтоксикацією. Період гарячки триває від 2 до 6 днів.
У важких формах може розвиватися менінгіт або енцефаліт.
Специфічної терапії наразі не існує, лікування симптоматичне. Щоб мінімізувати ризики саме гарячки Західного Нілу, необхідно встановити удома москітні сітки, використовувати репеленти, а на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягати речі, які максимально прикривають тіло.
"Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека гарячки знижується майже до нуля", – підсумувала Гінзбург.
Минулого року в Європі гарячка Західного Нілу забрала життя майже 70 людей.
Туристів, які прямують на відпочинок до Іспанії та Італії, закликали бути обережними через виявлення в цих країнах перших цьогоріч випадків інфікування гарячкою Західного Нілу. Європейський центр із профілактики та контролю захворювань повідомив, що випадки зараження були локальними, а не завезеними з тропіків.