Кардіологиня розповіла, що робити, якщо у вас гіпертонія / фото: ua.depositphotos.com

Гіпертонія і високий рівень холестерину є основними факторами ризику серцево-судинних захворювань та інсульту. Однак обидва ці фактори ризику можна значно скоротити простою зміною способу життя.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), гіпертонія - дуже поширене захворювання. Артерії доволі еластичні й можуть пристосовуватися до змін артеріального тиску. Однак за постійного високого кров'яного тиску артерії можуть стати жорсткими та вузькими. Це звуження полегшує накопичення жирових "бляшок" на стінках артерій. Якщо не лікувати, це може призвести до серцевих нападів, інсультів, ниркової та серцевої недостатності та судинної деменції.

Кардіолог Стефані Сосьє розповіла, як боротися з гіпертонією і високим холестерином, пише Newsweek.

Відео дня

Як знизити кров'яний тиск

"Здорова дієта може допомогти знизити кров'яний тиск. Вона повинна включати високий вміст цільнозернових продуктів, багатих на клітковину. При цьому споживання солі зводиться до мінімуму - до менш як 1500 мг на день і підсолоджених напоїв - менш як 450 калорій на тиждень", - порадила Сосьє.

"Я також рекомендую 150 хвилин вправ помірної інтенсивності на тиждень. Ключове значення має включення силових тренувань на додаток до аеробних вправ. Схуднення також може допомогти знизити кров'яний тиск", - розповіла фахівчиня.

Однак дієти та фізичних вправ не завжди достатньо, щоб контролювати високий кров'яний тиск. "Поговоріть із лікарем про ліки, які можуть допомогти знизити кров'яний тиск і підтримувати його на рівні нижче 130/80, що має вирішальне значення для запобігання серцевим захворюванням", - підкреслила Сосьє. "На підставі вашого анамнезу будуть рекомендовані різні ліки, такі як діуретики, блокатори кальцієвих каналів, АПФ, БРА або бета-блокатори. Кожна людина індивідуальна, і деякі ліки будуть кращими за інші, залежно від вашої історії хвороби", - пояснила вона.

Сосьє додала, що також важливо контролювати свій артеріальний тиск удома між прийомами в лікаря: "Переконайтеся, що ви сиділи або відпочивали протягом 5 хвилин перед вимірюванням артеріального тиску, випрямивши спину і поставивши ноги на землю. Одягніть манжету на голу руку, щоб плече було на рівні серця".

Як знизити рівень холестерину в крові

Холестерин - це воскоподібна жирна речовина, яка природним чином міститься в крові та відіграє важливу роль у метаболізмі, клітинній структурі, а також виробленні гормонів і вітамінів. Він переміщується по тілу через кров і переноситься спеціальними молекулами, званими ліпопротеїнами.

Існує два основних типи ліпопротеїнів, що переносять холестерин: ліпопротеїни високої щільності (ЛПВЩ) і ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ). Холестерин, що переноситься ЛПВЩ, часто називають "хорошим" холестерином, оскільки вони переносять надлишок холестерину з організму в печінку, запобігаючи його накопиченню в артеріях.

Холестерин ЛПНЩ - це "поганий" холестерин, оскільки він переносить холестерин в артерії, де він може накопичуватися в стінках кровоносних судин.

"Підвищений рівень "поганого" холестерину може призвести до накопичення бляшок і обмеження кровотоку. Це накопичення пов'язане з підвищеним ризиком захворювань серця і кровоносних судин, включно з атеросклеротичними серцево-судинними захворюваннями", - сказала Сосьє.

"Шукайте в продуктовому магазині продукти, багаті на клітковину і з низьким вмістом насичених або трансжирів, такі як фрукти, овочі, цільнозернові продукти, горіхи, птиця або риба. Також важливо робити вправи, такі як ходьба, плавання", - сказала вона.

Однак, як і у випадку з гіпертонією, дієти та фізичних вправ не завжди достатньо, щоб уповільнити розвиток жирових відкладень в артеріях. "Важливо поговорити з лікарем про ліки, які можуть більш агресивно знизити рівень "поганого" холестерину і підтримувати його на низькому рівні. Це особливо вірно, якщо ви, наприклад, перенесли серцевий напад, або у вас високий ризик його розвитку", - розповіла фахівець.

Інші новини про гіпертонію

Американська асоціація серця рекомендує вживати переважно рослинну їжу, молочні продукти з низьким вмістом жиру, птицю та рибу без шкіри, а також рослинні олії не тропічного походження. Вони радять обмежити насичені та трансжири, алкоголь, натрій, жирне м'ясо та додані цукри.

Вас також можуть зацікавити новини: