Церковне свято 4 серпня / depositphotos.com

Головне свято сьогодні - день пам'яті святої Марії Магдалини. Переказ свідчить, що в юності Марія з Магдали була грішницею і вела розпусне життя. В Євангеліє говориться, що Ісус вигнав з неї 7 бісів. Після зцілення Марія стала зовсім іншою людиною і назавжди увійшла в історію християнства. Також вона стала однією з п'яти жінок, які отримали титул рівноапостольної святої. Раніше ми розповідали про те, як наші предки відзначали народне свято 4 серпня.

Яке свято 4 серпня - преставлення преподобного Корнилія Переяславського

Будучи юним хлопцем, Корнилій (в миру - Конон) пішов з батьківського дому і п'ять років прожив у Лук'янівській пустелі, ставши послушником у старця Павла. Потім перебрався в Переяслав, в обитель Бориса і Гліба. Багато літа він ніс чернечі подвиги заради Христа: харчувався три рази в тиждень, не спав на ліжку, молився і не сідав за один стіл з братією.

Читайте такожІменинники 4 серпня: яке ім'я дати дитині і хто святкує іменіІгумен благословив його на самітництво і тоді Корнилій влаштувався в келії, присвячуючи себе суворому посту і молитві. Святий Корнилій при храмі служив у трапезі, трудився в саду. Виростив яблуневий сад, викопав колодязь, незважаючи на виснажене суворим постом тіло.

Тридцять років він прожив у мовчанні, братія навіть вважала, що він глухий і німий. 22 липня 1693 святий помер, а через 9 років при побудові нового храму його мощі були знайдені нетлінними. 

Церковне свято 4 серпня - перенесення мощей священномученика Фоки

З юнацьких років Фока вів благочестиве життя, багатьох язичників звертав у християнство. Під час гонінь за правління імператора Траяна, його примушували зректися віри. Після жорстоких катувань святого Фоку замкнули в гарячій лазні, де він мученицько помер в 117 році. Через 300 років його мощі були перенесені до Константинополя.

Прикмети 4 серпня

  • льон вродить сірим, якщо вранці багато роси;
  • гроза 4 серпня - до багатого врожаю зернових культур;
  • грім гримить, не перестаючи - до швидкого граду.

Сни 4 серпня - віщі. Але для їх розуміння необхідна серйозна інтуїція - образи у снах не слід сприймати буквально.

Що не можна сьогодні робити

  • ходити по росі голими ногами - в цей день нечиста сила вимочує в ній одяг для русалок;
  • випускати у двір худобу з крапельками роси на шкурі. Якщо ігнорувати це правило, то тварина може захворіти і навіть померти;
  • тримати вікна і фіранки брудними, інакше світло благополуччя не надійде в будинок.

Що можна робити 4 серпня

  • наші предки в цей день збирали росу в срібний посуд і вмивалися нею, щоб продовжити молодість;
  • ходити в ліс за ягодами, закривати варення і компоти.

Вас також може зацікавити: