День святої Катерини / фото ua.depositphotos.com

Щорічно в грудні церква вшановує пам'ять священномучениці Катерини Олександрійської. Вона вважається покровителькою пологів, материнства, шлюбу і сімейного щастя. Важливою традицією свята є різні ворожіння на судженого.

Коли відзначається День Катерини

Дата свята незмінна – 7 грудня. У 2021 році день випаде на вівторок. Інші іменини Катерини святкуються 17 грудня, 5 лютого, 15 лютого, 20 березня.

Як відзначають День Катерини

День святої Катерини вважається важливим святом не тільки для власниць цього імені, але і для всіх жінок. Особливо чекали його незаміжні дівиці, адже в це свято проводять ворожіння на судженого.

Відео дня

Наші предки 7 грудня влаштовували жіночі посиденьки, ділилися плітками і секретами, збиралися на спільні ворожіння. Столи в цю дату ломилися від пісних страв.

Ворожіння на День Катерини

  • Найпопулярніше ворожіння в цей день пов'язано з вишневими гілками. Незаміжній дівчині з ранку потрібно зірвати гілку вишні і поставити в ємність з водою. Якщо на гілці до Різдва з'являться квіти, то шлюб буде дуже щасливим.
  • Скоринку хліба з вечері потрібно покласти під подушку і сказати "Суджений мій ряджений, приходь скоріше, нагодую тебе". Тоді дівчині повинен приснитися суджений.
  • Вранці потрібно набрати в таз або велику миску воду і вмитися. Якщо брижі на воді швидко зникне, то скоро дівчина зустріне судженого. 

Що не можна робити в День Катерини

  1. Не можна топити піч і розпалювати багаття, інакше може "життя задимитися".
  2. Заборонено їсти м'ясні та молочні страви, адже ще триває Різдвяний піст..
  3. Під забороною важка робота, рукоділля, ремонт.

Молитва на День святої Катерини

Святу Катерину просять про щасливий шлюб, успішні пологи, зачаття дитини. Жінки просять у неї жіночого щастя. Також їй моляться про ясність розуму, оскільки свята Катерина була відома гострим розумом.

О, свята великомучениці Катерино, обраний чистоти посудині, стовпі православ'я, надійна предстательнице наша, що явила нам сама провину благати Тебе, подвижниці законна, свята на святій горі свято спочиває! Молимо Тебе: приникши згори, вонми голосу моління нашого, призри на лихо рабів твоїх, просвіти затьмарення розуму нашого, сотвори нас горня мудрствовати, а не земна! Даруй нам вся, яже до користі прохання: можеш бо многая попросити у возлюбленнаго нареченого, Христа Бога нашого. Ми знаємо, яко багато може молитва праведного, поспешествуемая благоутробством милосердного Бога, йому ж слава, честь і подяка завжди, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Вас также могут заинтересовать новости: