Яке сьогодні свято 29 травня / колаж УНІАН, фото Марина Григоренко, ua.depositphotos.com

Православна церква України 29 травня за новим стилем вшановує пам'ять мучениці Феодосії, Тарської діви і святого сповідника Луки Сімферопольського. За старим стилем у свято сьогодні згадують єгипетського святого Феодора Освяченого.

Народне свято 29 травня вважається дуже вдалим для посіву зернових культур - жита, ячменю, пшениці, льону, вівса, соняшнику. Посаджені сьогодні такі рослини дадуть багатий урожай. Якщо ж погода для посівів була невдалою, то наші пращури суто символічно саджали кілька зерен.

Ранні зернові культури на свято 29 травня вже починали цвісти. За їхнім ростом ворожили, якими будуть ціни на хліб цього літа. Якщо колоски низькі та мляві, то хліб буде дорогим, і навпаки.

Відео дня

Селяни наприкінці травня починали виганяти на випас домашню худобу та птицю. Корів і кіз вели на луки з ранніми польовими квітами. Згідно з віруваннями, якщо тварини з'їдять такі квіти, то в них буде дуже смачне молоко.

Сьогоднішнє народне свято вважається дуже вдалим для весілля. У давні часи українки обов'язково вишивали рушник до майбутньої церемонії. За якістю вишивки свекри оцінювали господиню.

29 травня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Близнюки. Іменинники цього дня за характером цілеспрямовані, кмітливі, допитливі. Не схильні до емоційних вчинків і поспішних висновків. Завжди виконують свої обіцянки і вміють зберігати секрети. Їм добре дається розумова, аналітична робота, але в побуті вони дещо ліниві.

29 травня свято Україна / фото Áron Szakács, Pixabay

Що не можна робити 29 травня

Не варто сьогодні байдикувати, спати допізна, відкладати важливі справи. Якщо сьогодні лінуватися, то заплановане не буде виходити.

Не можна 29 травня нешанобливо ставитися до природи, топтати рослини, рвати їх без потреби, ламати гілки.

Родичам не варто сваритися, згадувати старі образи, ображати одне одного - це призведе до погіршення стосунків у родині.

Невдалий день для ремонту, будівництва, генерального прибирання і важкої фізичної праці.

Прикмети погоди 29 травня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Горобина вже зацвіла - заморозків більше не буде.
  • Якщо під час дощу шумно поводяться птахи і жаби, то скоро дощ закінчиться.
  • Вранці туман стелиться над землею - до теплого і ясного дня.
  • Якщо після полудня погода різко зіпсувалася, то в наступні дні очікується негода.
  • На вільсі з'явилося багато шишок - до гарного врожаю зернових.
  • Між дерев багато павутини з'явилося - до поліпшення погоди.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: