Яке сьогодні свято 30 травня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Православна церква України 30 травня за новим стилем вшановує пам'ять ігумена Ісаакія Далматського. За старим стилем у свято сьогодні вшановують апостола від 70-ти Андроника і святу Іунію.

Народне свято 30 травня зазвичай було дощовим. Дощ цього дня вважався щасливою прикметою, що віщує багатий урожай. Якщо ж було сухо, то очікували літньої посухи і неврожаю овочів і зерна.

Згідно з народними віруваннями, у сьогоднішнє свято з нір виповзають змії і збираються на весілля, а також агресивно захищають потомство. У цей період люди намагалися не ходити до лісу, лугу, берега водойми та інших місць проживання змій, щоб не зіткнутися з рептиліями.

Відео дня

Якщо погода була гарною, то день присвячували городнім роботам. Дата вважається вдалою для посадки бобових культур. Крім посівів українці пололи бур'яни, підгортали картоплю, збирали зелень.

Якщо ж свято 30 травня було дощовим, то день проводили вдома і займалися ремонтом або рукоділлям. Молоді дівчата ходили в гості до подруг і обговорювали останні плітки.

30 травня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Близнюки. Іменинники цього дня за характером проникливі, допитливі, розумні. Вони добре розбираються в людях і швидко помічають недобрі наміри.

30 травня свято України / фото Pixabay

Що не можна робити 30 травня

Підвищується ризик стати жертвою  шахрайства. Не варто купувати вживані товари, перераховувати гроші незнайомцям, платити передоплату і давати великі суми в борг. Також не варто довіряти людям, які раніше були помічені в обмані.

Не можна підходити близько до змій і дражнити їх.

Цей день вважається пожежонебезпечним, тому не варто розводити багаття, спалювати траву і залишати увімкненими електроприлади під час грози.

Нічого не піднімайте із землі сьогодні.

Невдалий день для весілля.

Прикмети погоди 30 травня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Свині риються в землі - до дощового року.
  • Сови голосно ухають - до похолодання.
  • Якщо небо вкрилося хмарами, але продовжують літати метелики і бджоли, то дощу не буде.
  • Дощ сьогодні віщує багатий урожай овочів і ягід.
  • Чистий і безхмарний захід сонця обіцяє поліпшення погоди.
  • Якщо подув холодний вітер, то початок червня буде холодним.
  • Латаття на річці пішло під воду - до дощу.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: