Яке сьогодні свято 8 вересня / колаж УНІАН, фото pixabay.com

8 вересня за новоюліанським календарем церква відзначає велике свято - Різдво Пресвятої Богородиці. Діва Марія народилася в Назареті у престарілих християн Анни і Іоакима, які постійно молилися Богу про дітей. Одного разу їм з'явився архангел Гавриїл і повідомив, що у них народиться дочка, яка дасть життя Спасителю людства.

За старим стилем в цей день церква вшановує пам'ять мучениці Наталії Нікомидійської та її чоловіка Адріана.

У Київській Русі Різдво Пресвятої Богородиці відзначали урочистим богослужінням з піснеспівами і тропарями на честь Богородиці. Українці з давніх часів дуже поважали і шанували Діву Марію. Її вважали матір'ю всіх людей і вірили, що вона піклується про кожного віруючого і чує всі молитви. Дуже поважали Богородицю запорізькі козаки.

Відео дня

Народне свято 8 вересня було відоме як Спожинки - день закінчення збору врожаю і молотьби зерна. Спожинки відзначалися ярмарками, масовими гуляннями, ходінням в гості. Святкування могло тривати цілий тиждень. За традицією молодята в цей день обов'язково пригощали і шанували батьків. Чоловік готував частування для тещі і тестя, а дружина - для свекрухи і свекра.

У це народне свято також збирали овес і льон, але тільки якщо день випадав на суху погоду. З вівса готували кашу і варили вівсяний кисіль, а жменю зерен обов'язково додавали в корм для коней.

У селах 8 вересня влаштовували помочи. Ті, хто вже прибрав з поля весь урожай, допомагали закінчити жнива односельцям. В першу чергу допомагали вдовам і сиротам.

Для міцного здоров'я, благополуччя і сімейного щастя в цей день обов'язково варто з'їсти блюдо з вівса. 

8 вересня - знак Зодіаку

Народжена 8 вересня людина за знаком Зодіаку - Діва. Іменинники цього дня вольові і наполегливі, ніколи не здаються перед труднощами і прагнуть жити краще. Дуже працьовиті в професії і в побуті, але не вміють розслаблятися. Їх більше турбують матеріальні питання, ніж духовні. Добре ладнають з дітьми і люблять тварин.

8 вересня свято Україна / фото ua.depositphotos.com

Що не можна робити 8 вересня

У Різдво Богородиці не можна займатися важкою фізичною працею, прибиранням, будівництвом. Краще присвятіть день молитві і сім'ї. Також категорично заборонено лаятися з рідними і згадувати старі конфлікти. Особливо не варто конфліктувати чоловікові і дружині.

Не можна лінуватися в цей день і спати допізна, інакше в справах будуть переслідувати невдачі.

Переїдати в цей день - до проблем зі шлунками, а зловживати алкоголем - до ранньої смерті.

Прикмети погоди 8 вересня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Чим вище мурашники побудували мурахи, тим суворішою буде зима.
  • Якщо 8 вересня пішов дощ, то весь вересень буде дощовим.
  • Небо безхмарне - до похолодання і нічних заморозків.
  • Якщо в лісі багато опеньків, то бабине літо буде коротким.
  • Холодний ранок в цей день віщує ранню і холодну зиму.
  • На калині і на обліписі дуже багато ягід - до сніжної і холодної зими.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: