Коли чорна П'ятниця в Україні / depositphotos.com

Чорна П'ятниця - подія, яку чекають шопоголіки в усьому світі. Щорічно період знижок починається в певну дату і триває 3-5 днів. УНІАН розповість, де можна буде купити товари за акцією цього року.

Що таке Чорна П'ятниця і в чому її особливість

Чому варто звернути увагу на цей день / depositphotos.com

Райський період для шопоголіків може тривати від одного дня до тижня. Чорна П'ятниця 2021 в Україні в більшості магазинів триватиме три дні - з 26 по 29 листопада. Українці чекають цього періоду, як манни небесної, бо:

 • є можливість купити речі зі знижкою до 90%;
 • шопінг безмежний, а вибір магазинів величезний;
 • акції діють не тільки на одяг, але і на багато інших категорій товарів;
 • можна дозволити собі те, на що раніше не вистачало грошей.

Крім усього іншого, Чорна П'ятниця відкриває можливість оновити гардероб не тільки вам, але і вашим рідним. Якщо вони давно мріяли про щось дороге - в період знижок можна купити це за зниженою ціною.

Чорна П'ятниця в Україні 2021 - осінь, знижки, історія дня 

Зараз даний термін асоціюється з сезоном знижок і викликає приємні емоції. Але історія цього дня виткана з неприємних спогадів.

Читайте такожЗнижки на Cyberpunk 2077 та The Last of Us 2 - в PS Store почався розпродаж блокбастерівСправа в тому, що 24 вересня 1869 року в США впали ціни на золото. Ринок обрушився, а економіка Америки занепала. Прийти до тями після такої події країна не могла кілька років.

Минуло 100 років і першорядне значення Чорної П'ятниці забулося. У 50-60-х роках XX століття цей термін використовували поліцейські Філадельфії, щоб якось пристойно назвати ситуацію на дорогах. Причина криється у святкуванні Дня подяки, який в Америці відзначають 25 листопада. В силу того, що населення міст дружними натовпами відправляється за новорічними подарунками та продуктами для святкового столу, утворюються пробки і стовпотворіння в магазинах.

У 1951-му році одна людина написала статтю про Чорну П'ятницю. Автор сказав:

П'ятниця після Дня Подяки – це хвороба, що поступається за своїми наслідками тільки бубонній чумі. Принаймні, так думають ті, кому потрібно виходити на роботу в Чорну П'ятницю. Половина співробітників відсутня, виправдовуючись довідкою про хворобу.

Вважається, що період з Дня подяки до Різдва - найсприятливіший і прибутковий для власників магазинів. Тому в 60-х бізнесмени вирішили, що пора б надати події позитивне забарвлення.

Чорна П'ятниця 2021 - цікаві факти про період

Цікаві факти про сезон знижок / depositphotos.com
 • згідно з даними американських ЗМІ, багато громадян США беруть відгули, щоб вдало скупитися в цей період;
 • у гонитві за знижками люди божеволіють і навіть вмирають - відомо, що в 2008-му році одного з працівників супермаркету Walmart натовп покупців затоптав на смерть;
 • побутова техніка та одяг - найпопулярніші товари на Чорну П'ятницю;
 • найбільша економія виходить, якщо купити щось з побутової техніки, ювелірних виробів або гаджетів.

Коли розпочнуться розпродажі на різних майданчиках

 1. Аліекспрес – чорна п'ятниця відбудеться 26 листопада. Сервіс пропонує знижки на побутову техніку, косметику, одяг, спортивні, дитячі та інші товари.
 2. Rozetka – період знижок триватиме з 26 до 29 листопада.
 3. На Фокстрот Чорна п'ятниця відкриється вже 21 листопада. Тут можна купити електроніку та побутову техніку.
 4. У Eva заповітний період розпочнеться з 15 листопада. Магазин пропонує великі знижки на парфумерію, косметику, побутову хімію.
 5. Алло планує провести розпродаж із 17 листопада.
 6. На Цитрусі Чорна п'ятниця розпочинається 25 листопада.

Вас також може зацікавити: