День вихователя 2020 - дата свята / фото ua.depositphotos.com

Коли День вихователя у 2020 році

Читайте такожІменини у жовтні: як назвати дитину, дні ангела чоловіків та жінок цього місяця

Професійне свято вихователів в Україні має фіксовану дату. Так, у 2020 році, як і щороку, День вихователя і всіх дошкільних працівників відзначають 27 вересня. Таким чином, цього року свято припадає на неділю, однак додаткового дня для відпочинку воно не подарує, бо офіційний вихідний не передбачено.

Дата заснована в 2011 році. Підґрунтям стала постанова Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 629 "Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року" та резолюція І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти.

День вихователя: традиції

Оскільки свято з’явилося порівняно недавно, усталених традицій відзначання поки що немає. Так, з нагоди Дня працівників дошкільних освітніх установ проводяться урочисті заходи, під час яких вихователів та інших працівників дитсадків вітають з їхнім святом.

Самі ж вихователі цього дня можуть відвідати цікаві конференції чи семінари, покращуючи свою майстерність.

День вихователя - традиції свята / фото УНІАН

Загалом зі святом прийнято вітати не лише вихователів, а й інших людей, які працюють у дитячих садках. Серед них, зокрема, няні і помічники вихователів, викладачі музики, танців або іноземної мови, завідувачі, які здійснюють управління закладами, охоронці, кухарі – тобто всі, хто так чи інакше гарантує безпеку й комфортне перебування малюків у дитячому садку.

Коли та як виник перший дитсадок

Читайте такожПравославні свята у вересні: церковний календар на перший місяць осені

Дитячий садок як виховний заклад з’явився у XIX столітті в Шотландії. Відбулося це у 1802 році в селищі Нью-Ланарк – соціаліст-утопіст Р. Оуен організував так звана "школу для малюків".

Сама назва "дитячий садок" прийшла з Німеччини і була придумана в 1837 році педагогом Фрідріхом Вільгельмом Августом Фребелем. Назва була обрана з міркувань того, що діти – квіти життя, які потребують вмілого і ретельного догляду й вирощувати їх повинні садівниці. Він же створив заклад для ігор та занять дітей молодшого віку в місті Бад-Бланкенбургу, який проіснував близько двох років.

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram