Різдво Іоанна Предтечі 2022 / ікона

Щорічно 7 липня (24 червня за старим стилем) церква відзначає Різдво Іоанна Предтечі. Свято присвячене народженню Іоанна Хрестителя - одного з найвідоміших і значущих християнських святих. В один день з цим святом відзначається язичницьке торжество Івана Купала, яке тісно пов'язане з Різдвом Іоанна Предтечі.

Різдво Іоанна Предтечі: історія свята

Пророк Іоанн Хреститель народився за 6 місяців до Ісуса. Народився він у літньої пари, яким з'явився архангел Гавриїл і передрік, що в старості у них народиться праведник і пророк. Іоанн Хреститель багато років жив у пустелі. У віці 30 років він став проповідувати християнство.

Вперше зустрівши Ісуса, пророк Іоанн відразу сказав, що це і є Месія і Спаситель людства. Пізніше Іоанн хрестив Ісуса в річці Йордан, за що і отримав прізвисько Хреститель. Іоанн Хреститель помер мученицькою смертю. Його вбили за наказом дочки царя Ірода.

Відео дня

Різдво Іоанна Предтечі-звичаї і традиції

На Різдво Іоанна Предтечі варто відвідати церковне богослужіння і помолитися святому Іоанну. Йому моляться про благополуччя, здоров'я, сімейне щастя. Бездітні пари моляться про успішне зачаття. Вважається, що Святий Іоанн може допомогти навіть втратили надію парам, адже він сам народився у літніх батьків.

Християнське свято Різдва Іоанна Предтечі збігається з язичницьким днем Івана Купали. У давні часи керівники церкви сподівалися, що люди забудуть про язичницькі звичаї Купали і стануть відзначати лише церковне свято. Однак купальські традиції міцно вкорінилися у свідомості народу, попри осуд церкви.

Що не можна робити в Різдво Іоанна Предтечі

  • У цей день, як і в будь-який інший, церквою заборонені ворожіння, різні обряди та інші язичницькі звичаї.
  • У Різдво Іоанна Предтечі не можна займатися важкою фізичною працею.
  • Не можна їсти м'ясо, яйця і молочні продукти, оскільки триває Петрів піст.
  • Не можна піднімати з землі ніякі предмети, особливо гроші.
  • Не рекомендується займатися рукоділлям.

Вас також можуть зацікавити новини: