Коли Рош ха-Шана 2022 / фото ua.depositphotos.com

25 вересня 2022 року євреї всього світу почнуть відзначати Рош ха-Шана-свято початку нового року в єврейському календарі. У юдеїв це свято відзначається зовсім не так, як в християнських країнах. Дата свята не фіксована і змінюється щороку, оскільки юдейський календар пов'язаний із місячними фазами.

Коли і як довго святкується Рош ха-Шана 2022

Рош ха-Шана відзначають в 1 і 2 день єврейського місяця тишрей. У цей місяць у юдеїв починається відлік нового року. Тишрей зазвичай випадає на вересень або жовтень. У 2022 році євреї відзначать Рош ха-Шана 25 вересня і закінчать святкування ввечері 27 вересня. За єврейським календарем в цю дату почнеться 5783 рік.

Як відзначають Рош Ха-Шана євреї

Євреї вважають, що саме на Рош ха-Шан Бог вирішує долю кожної людини і оцінює нас за нашими вчинками. У цей день юдеї роздумують, як вони провели минулий рік і які вчинки зробили. Вони моляться богу про благополуччя і покаюються в недобрих справах.

Відео дня

Рох ха-Шана прийнято відзначати трублінням в шофар - спеціальний музичний інструмент, зроблений з рогу тварини. У це свято прийнято дарувати подарунки близьким і збиратися всією сім'єю. А якщо хтось із близьких знаходиться далеко від будинку, то йому відправляють листівку.

На святковий стіл ставлять рибу, єврейський хліб халу з родзинками, овочі, фрукти і мед. Кожна страва символізує щось хороше.

Традиції єврейського Нового року в Україні

В Україні на Рош ха-Шана євреї всього світу відвідують місто Умань на Черкащині. Юдеї здійснюють паломництво до Умані, щоб відвідати могилу Рабі Нахмана - відомого в юдаїзмі релігійного діяча. Зазвичай Умань відвідують на свято до 30 тисяч паломників. 

У 2022 році СБУ рекомендувала юдеям утриматися від відвідування Умані через небезпеку ракетних ударів. Деякі паломники все одно прибувають в Україну, але цього року, ймовірно, їх в Умані буде набагато менше.

Вас також можуть зацікавити новини: