Церковне свято 24 червня / depositphotos.com

Апостол Варнава був з числа 70, виховувався разом з апостолом Павлом в Єрусалимі. Часто відвідував храми, постився, молився і вів благочестивий спосіб життя. Він був сучасником Ісуса Христа, на власні очі бачив його чудеса, тому без сумнівів увірував у Господа, після цього Спаситель обрав його в число 70 апостолів.

Святий Варнава привів апостола Павла в Єрусалим, став разом з ним проповідувати, був присутній на апостольському соборі в Єрусалимі. На 76-му році свого життя був жорстоко вбитий юдеями.

На честь пам'яті апостола сьогодні відзначається народне свято 24 червня - день Варнави і Варфоломія.

Православне свято 24 червня 2022 - день пам'яті апостола Варфоломія

Святий Варфоломій був з числа 12 апостолів, яким став після спілкування з Ісусом Христом, який прославив його за діяння. Після цієї зустрічі Варфоломій увірував у Христа і став нести вірність істинній вірі. Відомо, що разом зі святим Філіпом Варфоломій проповідував у східних країнах.

Після смерті Пилипа святий Варфоломій проповідував сам в Індії та Вірменії. Там перекладав на зрозумілі народу мови Євангеліє від Матвія і показував багато чудес, наприклад, зціляв хвороби. Кінець життя Варфоломія був сумним - в одному з міст на чужій землі його схопили язичники і стратили.

Прикмети 24 червня

Народні прикмети сьогодні / Фото ua.depositphotos.com
  • сонце на світанку закрили хмари - до вечора похолодає;
  • вранці бджоли сидять у вуликах - до опадів;
  • тепла ніч з 24 на 25 червня - буде хороший урожай плодів;
  • гуси зграєю летять проти вітру - незабаром похолодає.

Що сьогодні не можна робити

Цей день здавна вважався небезпечним - наші предки вірили, що сьогодні особливо активна нечисть. Бояться її слід опівдні, тому суворо забороняється сваритися, пліткувати і віддаватися зневірі, інакше вашу душу вкрадуть злі духи. Також не рекомендується починати нові справи - вони заздалегідь приречені на провал. Утримайтеся від того, щоб з ким-небудь ділитися своїми планами - нічого із задуманого не збудеться.

Що можна робити 24 червня

У цю дату православні віруючі можуть помолитися святим Варфоломію І Варнаві про благополуччя в родині і захист від недругів. Згідно з народними прикметами, для того, щоб залучити удачу в будинок, можна зібрати за столом найближчих друзів і родичів. Генеральне прибирання в цей день допоможе очистити житло від негативу, а тривалий конфлікт вирішиться, якщо 24 червня зробити крок до примирення.

Вас також можуть зацікавити новини: