Церковне свято 28 травня / depositphotos.com

Пахомій Великий жив в IV столітті і був відомий своїми благими справами по відношенню до православної церкви. Народився святий в Єгипті, а після звернення до Христа прославився багатьма подвигами. Наприклад, саме він влаштував для відлюдників чернече життя на берегах Нілу і сам став для них прикладом. Його називають засновником чернечих монастирів в Єгипті.

На честь пам'яті святого сьогодні відзначається народне свято 28 травня - Пахом Теплий.

Православне свято 28 травня - день пам'яті преподобного Ісаї

Святий Ісайя народився поблизу Києва в родині благочестивих християн, в малих літах вступив до Києво-Печерської обителі. У 1062 році в нагороду за благочестиве життя був поставлений ігуменом Дмитрієва монастиря, а потім єпископом в Ростові. Всіляко боровся з ідолопоклонниками, підтримував віруючих в їх силі духа і радив молитви для позбавлення від спокус. Помер в 1090-му році, а мощі його визнані нетлінними і чудотворними.

Прикмети 28 травня

Народні прикмети сьогодні / фото Марина Григоренко
  • багряний схід сьогодні - літо буде спекотним, можливі пожежі;
  • ластівки повертаються з півдня - до теплої погоди;
  • у повітрі літає павутина - скоро настане спека;
  • веселка після дощу - більше не буде опадів.

У снах, що приснилися в ніч з 27 на 28 травня, потрібно звертати увагу на почуті слова.

Що сьогодні не можна робити

У цю дату після обіду не можна нічого садити на городі, інакше урожай не зійде. Якщо вам потрібно посіяти якісь культури, то краще робити це до полудня. Незаміжнім дівчатам не рекомендується розповідати кому-небудь про свої плани - нічого збудеться. Постарайтеся в цю дату не витиратися чужим рушником - є ризик забрати собі проблеми людини.

Що можна робити 28 травня

Слов'яни в цю дату засівали після залишилася пшеницею, також було прийнято висаджувати огірки. Також можна і потрібно забратися в прибудинкових територіях - привести в порядок сараї, приміщення для худоби та інші госп.споруди. 

Вас також можуть зацікавити новини: