Церковне свято 9 лютого / depositphotos.com

Аполлонія була дияконесою і старою дівою, жила в 248 або 249 році. Сповідувала християнську віру, але за часів правління Декія піддалася гонінням. Святу схопили язичники, довго і страшно її мучили: вибили всі зуби, били по щелепах. Погрожували спалити на багатті живцем, якщо вона не помолиться язичницьким богам. Згідно з переказами, свята відмовилася, відійшла в сторону, помолилася Христу і сама стрибнула у вогонь.

Аполлонія Олександрійська вважається покровителькою стоматологів, тому вони відзначають своє професійне свято День стоматолога саме сьогодні - 9 лютого.

Православне свято 9 лютого - день пам'яті Іоанна Златоуста

Іоанн Златоуст вважається одним з головних Вселенських Святителів разом з Василем Великим і Григорієм Богословом.

Відео дня

Святий народився близько 347 року, отримав прекрасну освіту. У 20 років хрестився, через три роки став читцем, а ще пізніше почав навчатися у святих подвижницького способу життя.

У 386 році святий Іоанн був поставлений пресвітером і проповідував Слово Боже. За красномовство люди назвали його Златоустом. Пізніше, після смерті архієпископа Константинопольського Іоанн був поставлений для служіння кафедрі. Всі кошти, зібрані для архієпископа, він витратив на утримання лікарень і готелів для паломників.

Все своє життя Іоанн допомагав нужденним, проповідував християнство і зміцнював віру своїх учнів. Взимку 406 року через хворобу виявився прикутий до ліжка і незабаром помер. Мощі його з часом були перенесені до Константинополя.

На честь пам'яті святого сьогодні відзначається народне свято 9 лютого - Златоустів день.

Прикмети 9 лютого

Народні прикмети сьогодні / УНІАН, Віктор Ковальчук
  • хмари низько пливуть - до сильних холодів;
  • заметіль в цей день - літо буде родючим;
  • вікна запітніли - погода зіпсується;
  • собаки лягають на сніг - скоро прийде хуртовина.

Що сьогодні не можна робити

Православна церква вважає, що мити голову 9 лютого - до хвороб, тому утримайтеся від такої процедури. Ображатися і з'ясовувати стосунки теж не можна. Здійснювати будь-які покупки і робити подарунки не рекомендується - придбаний товар радості не принесе, а з людиною-адресатом презенту ви незабаром посваритеся.

Що можна робити 9 лютого

Наші предки в цей день особливо трепетно ставилися до вогню в печі. Складали тільки сухі поліна, які перед цим заговорювали. Біля вогню збиралася вся сім'я, щоб кожен родич був здоровий і щасливий. Також була традиція підводити до вогню хворих - вважалося, що Златоуст'їв вогонь зцілює від хвороб.

Вас також можуть зацікавити новини: