Гурт R.E.M. увійшов до Зали слави авторів пісень / фото Getty Images

Знаменитий американський гурт R.E.M., від однієї пісні якого плачуть всі чоловіки, вперше за майже 30 років з'явився на сцені у повному складі. Артисти виступили на церемонії введення до Зали слави авторів пісень у Нью-Йорку 13 червня.

Як пише видання Independent, востаннє славетна четвірка, у складі якої фронтмен Майкл Стайп, гітарист Пітер Бак, басист Майк Міллз та барабанник Білл Беррі, відіграла свій концерт у 1995 році. Напередодні вони виступили з хітом 1987 року "Losing my Religion".

R.E.M. внесли до Зали слави авторів пісень. Лідер гурту виголосив емоційну промову зі сцени. В ній він нагадав про надзвичайну музику колективу та дружбу між музикантами.

"Писати пісні і мати каталог робіт, якими ми всі пишаємося, який буде доступний для всього світу до кінця наших днів - це, безумовно, найважливіший аспект того, що ми зробили. Друге - це те, що нам вдавалося робити це всі ці десятиліття і залишатися друзями - і не просто друзями, а близькими друзями", – наголосив Стайп.

Гурт R.E.M. / фото Getty Images

Що відомо про R.E.M.

Гурт був сформований у штаті Джорджія, США, коли учасники ще були студентами. R.E.M. за час свого існування пройшов шлях від культового інді-гурту до одного з найбільш популярних рок-колективів 1990-х років. Серед їхніх найвідоміших пісень "Everybody Hurts", "The One I Love", "Man On The Moon".

Колектив розпався у 1997 році після того, як у барабанника Беррі стався розрив аневризми мозку під час виступу на сцені. Інші учасники продовжували виступати, але вже як тріо. Вони давали концерти до 2011 року, після чого гурт остаточно припинив свою діяльність.

Раніше гітарист Бак пояснив, як музикантам вдавалося зберігати дружбу та співпрацювати стільки років. За його словами, вони все зробили вчасно, а їхня творчість назавжди залишилася в пам'яті прихильників. 

"Ми розійшлися вчасно. Ми розійшлися в потрібний момент. Чудовий альбом, чудовий тур, розходимося по домівках", – поділився Пітер в інтерв'ю для CBS.

Нагадаємо, раніше співачка Ріанна встановила новий музичний рекорд.

Вас також можуть зацікавити новини: