Найкращі підживки для чорної смородини / pixabay.com

Садовий сезон у розпалі, тому саме час подумати про врожай ягід смородини. Виділяють кілька основних правил, щоб наприкінці літа зібрати якомога більше соковитої та запашної чорної смородини.

Раніше ми розповідали, чим обробити плодові дерева навесні, а зараз детально розглянемо, яку підживку любить смородина.

Насправді, існує не так вже й багато варіантів, чим зараз підживити чорну смородину. Ягідні культури, зокрема порічки, чорна сморода, аґрус потребують додаткової підживки весною.

Відео дня

Найкраще добриво для чорної смородини

Усі садівники знають, що найбільше любить чорна смородина - це азот та всі азотовмісткі добрива. Серед найефективніших:

  • Сульфат калію - вдалий вибір для садівників, які планують кількаетапну підживку. Сульфат калію використовують під час другого підживлення - на початку травня. Розчиніть 10 г сульфату калію на 1 л води, полийте кущі.
  • Нітроамофоска - прискорює розвиток куща. Спосіб підживлення простий: розкладіть 10-15 г сухого добрива навколо куща, полийте водою, температурою 30 градусів.
  • Аміачна селітра - позитивно впливає на ріст ягід, тому сприяє підвищеній врожайності кущів. Для підживлення смородини розчиніть 1 ст. л селітри на 1 л води та полийте кущі. Важливо: підживлення не можна здійснювати у дощовий та вологий день.

Втім, це не все, що любить чорна смородина. Існує кілька популярних підживок.

Підживлення смородини навесні курячим послідом

Досвідчені садівники знають про цей спосіб, але для підживки цим типом варто використовувати не свіжий курячий послід, а терміном мінімум 2-3 тижні. найкраще його компостувати соломою, або сіном. Для підживлення На 10 кв.м необхідно 2 кг посліду.

Завдяки цій підживці ви позбудетеся шкідників на кущах смородини, а також підвищите врожайність ягід.

Підживлення смородини крохмалем

Для цього способу необхідно змішати 250 г крохмалю з 3 л води. Поставте на помірний вогонь до утворення рідини, що подібна на кисіль. Дайте добриву охолонути.

Холодну рідину крохмалю розведіть ще з 7 літрами води. Підлийте кущі смородини у сухий день.

Вас також можуть зацікавити новини: