Коли сіяти розсаду чорнобривців в 2023 році / depositphotos.com

Багато українців, серед інших рослин, вибирають для свого приватного будинку або дачі саме чорнобривці. Такі квіти невибагливі в догляді, виглядають приголомшливо і помітно прикрашають загальний вигляд клумби. УНІАН розповість, що і як потрібно робити, щоб квіти чорнобривці прижилися.

Раніше ми говорили про те, чим замінити чорнобривці, якщо вам не подобаються ці квіти.

Коли сіяти чорнобривці на розсаду в 2023 році - поради астрологів

Вважається, що в наступаючому городньому сезоні найбільш вдалими датами для того, щоб посіяти чорнобривці на розсаду, будуть 3-5, 7-9, 12-13, 16-17, 21-22, 25-26, 30 квітня. Якщо ви хочете висадити культуру в теплицю, то краще це робити з 15 по 30 квітня, а в відкритий грунт - 18, 22-24, 28-31 травня.

Відео дня

Коли садити чорнобривці на розсаду за порадами городників

Для того, щоб виростити красиві квіти на клумбі, потрібно орієнтуватися не тільки на місячний календар, а й на заповіти садівників. Справа в тому, що чорнобривці не переносять заморозків, але їх можна сіяти в холодний парник, так що, друга половина квітня для таких дій підійде відмінно. В такому випадку перші сходи з'являться вже через 5-7 днів.

Якщо ви хочете прискорити цвітіння, то потрібно з'ясувати, коли садити чорнобривці на розсаду 2023, адже саме такий метод дозволяє вам підготувати культуру до висадки у відкритий грунт. Розсаду чорнобривців можна робити в першій половині квітня, а в грунт пересаджувати через 40-50 днів - тобто, в другій половині травня.

Як сіяти чорнобривці на розсаду - докладна інструкція

Саме по собі насіння не особливо примхливе - його можна сіяти сухим. Єдине, що слід підготувати відподвідально - це грунт. Найбільш оптимальним варіантом для розсади вважаються пластикові контейнери з кришкою. У них потрібно насипати грунт, попередньо прожарений в духовці, а потім посадити насіння на глибину 0.5 см.

Далі - рясно полити, закрити контейнер кришкою і прибрати в тепле місце. Температура повинна триматися в межах 15-20 °С, інакше сходів не бачити. При дотриманні всіх правил, перші паростки ви побачите вже через тиждень - тоді кришку з контейнера пора прибирати.

Як зробити так, щоб чорнобривці виросли - правила догляду

Досвідчені садівники кажуть, що дізнатися, коли садити чорнобривці на розсаду 2023 - це тільки 50% успіху. Друга половина полягає в грамотному підході до догляду за рослинами. Він включає в себе кілька етапів:

  • пікірування - коли з'являться 2-3 справжніх листка, пересаджуйте розсаду по окремих стаканчиках;
  • температурний режим - забезпечити розсаді прохолоду 15-20 °С і південну або південно-східну сторону;
  • правильний полив - зволожувати землю тільки тоді, коли вона суха, а зайву воду зливати;
  • підгодівля - використовувати комплексні добрива, тільки якщо помічаєте пожовтіння листя або підсихання кінчиків.

Також важливо періодично гартувати розсаду, щоб вона стійко переносила вітер і холод. Для цього дочекайтеся, коли температура на вулиці почне підніматися вище 10°С і виносьте на 1-2 години рослини на свіже повітря.

Вас також можуть зацікавити новини: