Орнітолог зорганізував центр реабілітації для птахів, що постраждали через людську жорстокість

08:29, 29 травня 2020

Реабілітаційний центр для птахів, що постраждали через людську жорстокість, організував орнітолог із Кропивницького Станіслав Гужявічус. Першим вихованцем став птах-носоріг, якого чоловік викупив у недбалих господарів. Втім, за кілька місяців зграя суттєво зросла, йдеться в сюжеті ТСН.

Першопрохідець у пташиній родині орнітолога - птах-носоріг Патрік - потребує особливого догляду, адже через особливості будови дзьоба такі птахи не можуть самостійно пити, а соковиту їжу їм доводиться закидати у рота. До такого колишні власники були не готові, тож продали напівживого птаха орнітологу.

"Я їздив по нашим зоопаркам, спочатку намагався його кудись пристроїти. Там є інші види птахів-носорогів, але саме такого, як в мене, я ще не бачив ніде. Тому я його залишив у себе, просто побудував йому великий вольер", - розповідає Станіслав.

З часом, вольєрів побільшило і в них з'явилися нові мешканці. Наприклад, напівлисий папуга Жако, який спочатку жив в ресторані, а потім - у тісній клітці в зоомагазині. Через такі умови утримання птах почав видирати собі пір'я. Тепер він на спеціальній дієті.

Здебільшого у чоловіка живуть папуги та інші дрібні птахи, яких люди спочатку купують, а потім втомлюються від них і перепродають, або ж, що ще гірше, просто випускають на вулиці, де домашні птахи приречені.

Як повідомляв УНІАН, на Закарпатті усім селом рятували самку лелеки, партнер якої загинув під час грози.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter