Пил з Сахари дістався України / колаж УНІАН, фото EUMETSAT, REUTERS

Пил з Сахари дістався України. Про це повідомляє Український гідрометцентр.

"Хвиля тепла із західного Середземномор'я, яка принесла до нас аномально високі температури повітря останніми днями, захопила ще пил із Сахари", - пояснили синоптики. 

Вони опублікували супутниковий знімок, на якому добре видно хмару пилу, що розповсюджується Європою.

Як повідомляється, мешканці західних областей могли спостерігати запилення ще вчора, а сьогодні ця хмара пошириться на більшість областей України.

"Небо буде тьмяним. Зачиняйте вікна, пил може бути шкідливим для людей з распіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей", - попереджають синоптики.

Пил з Сахари розповсюджується по Україні / фото EUMETSAT

Згодом у Гідрометцентрі наголосили, що запиленість повітря пустельним пилом - це не пилова буря.

"Для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 м/с, а тривати це має три години й більше. Синоптики Українського гідрометцентру не очікують посилення швидкості вітру, а отже і бурі цього разу не буде", - йдеться у повідомленні.

Так, у Гідрометцентрі закликали не плутати легке погіршення видимості через пил із небезпечним явищем. "Не уявляйте зайвого і не панікуйте", - підкреслюють синоптики.

Пил із Сахари дістався і Європи - подробиці

Як повідомляв Погода УНІАН раніше, пил з Сахари досяг Європи. Напередодні він огорнув Німеччину, Францію та Швейцарію. Атмосфера над деякими регіонами Європи набула жовтувато-помаранчевого відтінку через дрібні частки піску, які вітром були принесені з пустелі. Очікується, що якість повітря погіршиться протягом найближчих кількох днів.

31 березня пилом накрило Прикарпаття, а вже сьогодні така ситуація очікується по всій Україні. Небо, за даними синоптиків, буде дуже тьмяним. При цьому все ще очікується аномальне тепло до +25 градусів.

Вас також можуть зацікавити новини: