этот материал доступен на русском

У РНБО вважають, що Кремль не наважиться приєднати до РФ окуповані території Донбасу

19:41, 25 квітня 2019
Політика
1339 0
Кремль не наважиться приєднати до РФ окуповані території Донбасу / фото УНІАН

У Раді національної безпеки і оборони вважають, що Кремль не наважиться приєднати окуповані території сходу України до Російської Федерації.

Про це в ефірі одного з телеканалів заявив заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

«Триває повторення ситуації, як в Абхазії, і це грає не на користь нашої країни: це підрив довіри тих людей, які очікують нашого повернення, а з іншого боку, це намагання показати, що «у вас уже занадто мало шансів, вас уже не чекають», а в подальшому це може перерости в референдум і, можливо, приєднання цих областей (до Росії – УНІАН)», - сказав Кривонос.

Разом з тим він додав, що не вірить у сценарій з приєднанням, оскільки, на його думку, для Росії це стане надзвичайним економічним тягарем, враховуючи кількість непрацездатних жителів на окупованих територіях. «Це більше, мабуть, намагання впливати, а не здійснювати ці наміри», - вважає Кривонос.

Також він додав, що українська сторона очікує на засідання Радбезу ООН. Після реакції світової спільноти буде проведено засідання РНБО з приводу рішення Кремля про видачу російських паспортів громадянам України на окупованих територіях.

Читайте також"Держава-окупант визнала відповідальність": у Зеленського відреагували на указ Путіна видавати паспорти РФ на Донбасі

Як повідомляв УНІАН, 24 квітня Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу. "Встановити, що особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства РФ у спрощеному порядку відповідно до ч. 8 ст. 14 федерального закону від 31 травня 2002 року №62 "Про громадянство Російської Федерації", - йдеться в указі.

У Кремлі пояснили, що таке рішення Путін прийняв "з метою захисту прав і свобод людини і громадянина", на підставі "загальновизнаних принципів і норм міжнародного права". Термін розгляду заяв про прийняття до громадянства жителів окупованих районів Донбасу не повинен перевищувати трьох місяців від дня подачі заяви та необхідних документів. Указ набуває чинності від дня офіційного опублікування.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що указ Путіна - це черговебезпрецедентне втручання РФ у внутрішні справи незалежної держави, грубе порушення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України і повне нехтування своїми зобов'язаннями у рамках Мінських домовленостей. Президент заявив, що Кремль свідомо і цинічно порушує міжнародне гуманітарне право, яке забороняє окупаційній владі змінювати громадянство жителів окупованих територій, і нагло "торпедує" мирний процес на Донбасі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter