этот материал доступен на русском

"Інструмент справедливості": Словаччина підтримує продовження санкцій проти Росії

15:29, 16 вересня 2019
Політика
67 0
Зузана Чапутова / REUTERS

Президент Словацької Республіки Зузана Чапутова наголошує, що санкції проти Російської Федерації є інструментом справедливості через порушення нею міжнародного права у зв'язку з окупацією Криму і Донбасу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це президент Словаччини заявила на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві.

Чапутова зазначила, що зусилля президента України щодо врегулювання ситуації на Донбасі приносять перші результати.

Читайте такожЗеленський про спроби країн Заходу зняти санкції з РФ: "Ви втрачаєте гроші. Ми втрачаємо людей!"

«Обмін в'язнів з Російською Федерацією і поновлення переговорів у «нормандському форматі» є дуже важливим сигналом для того, щоб посередництвом в діалозі можна змінювати справи на добре», - сказала президент Словаччини.

Вона наголосила, що кожне вирішення конфлікту має базуватися на принципах міжнародного права і брати до уваги суверенітет та міжнародно визнані кордони.

«Це стосується Донбасу, Криму і Севастополя. Тому Словаччина відповідно до позиції Європейського Союзу підтримує продовження санкцій проти Росії до того моменту, поки не будуть виконані Мінські угоди і Україна не буде мати контроль над своєю територією», - підкреслила президент Словаччини.

Також Чапутова запевнила, що позиція Словаччини щодо врегулювання ситуації буде незмінною і після завершення головування її країни в ОБСЄ наприкінці цього року.

«Таким головним виявом є ясний і чіткий погляд стосовно санкцій щодо Росії. Ми вважаємо їх легітимним інструментом, який є наслідком порушення міжнародного права. Ми вважаємо їх інструментом справедливості», - зазначила вона.

Окремо президент Словаччини відзначила поступ України, досягнутий за останні роки.

«Україна зробила за попередні роки великий прогрес. Пан президент мене інформував про свої плани. Я дуже радію тому, що до його пріоритетів належить, крім іншого, посилення правової держави й також судочинства та боротьба з корупцією», - додала вона.

Чапутова заявила, що словацький досвід свідчить, що для цього необхідно пройти довгий шлях. На її думку, для успіху необхідно залучати громадянське суспільство та фахову спільноту.

Як повідомляв УНІАН, 12 вересня Рада Європейського Союзу продовжила на наступні шість місяців - до 15 березня 2020 року - обмежувальні заходи проти 170 осіб та 44 компаній через порушення суверенітету України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter