Посол в ООН розкрив програму головування України в Радбезі

Протягом головування України в Радбезі ООН упродовж лютого українська делегація винесе на обговорення два тематичні питання: захист об'єктів критичної інфраструктури та врегулювання конфліктів у Європі, участь у яких візьмуть представники ЄС, ОБСЄ, МАГАТЕ й інших міжнародних організацій.

Про це в інтерв'ю LB.ua повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

За його словами, перша тема - захист об'єктів критичної інфраструктури, буде розглядатися 13 лютого.

"Тому що світ настільки технологічний, що ми навіть самі не уявляємо, що означає відключити електроенергію, наприклад, у такому місті, як Нью-Йорк: це значно складніше і небезпечніше, ніж просто не буде світла у квартирах. А тим паче, з нинішніми терористичними загрозами. Фактично це один із сегментів гібридних воєн, про які зараз багато говорять. Звичайно, ця тема дуже актуальна в першу чергу для України, але є не менш актуальною і для багатьох інших країн", - сказав Єльченко.

На ці дебати запрошено спеціальних експертів. По-перше, це представники міжнародних організацій, зокрема ті, що займаються питаннями загроз у відповідних секторах економіки, як ОЗХЗ (Організація із заборони хімічної зброї), Міжнародна морська організація, Інтерпол і т.ін. А по-друге, це незалежні фахівці. Наприклад, одним із них буде колишній заступник гендиректора МАГАТЕ Оллі Хейнонен. За результатами заплановане ухвалення спеціальної резолюції.

Читайте такожВ Радбезі ООН нагадали, що Україна третій рік протистоїть російській "гібридній війні"

Друга тема - врегулювання конфліктів у Європі, запропонована для розгляду на 21 лютого. "Як не дивно, але це питання в цілому не розглядалося в рамках Ради Безпеки років 20. Востаннє, коли це було приблизно в такому самому форматі, це відбувалося під час воєн на Балканах, у розпал постюгославських конфліктів. А це середина 90-х", - сказав посол.

За його словами, Україну найбільше в цих дебатах цікавить, як працюють або не працюють механізми врегулювання конфліктів у Європі. "Для нас це важливо в контексті ситуації на Донбасі. Саме в контексті того, що це європейський конфлікт, який загрожує не тільки Європі, а й усьому світу. І що він дуже далекий від урегулювання. Для інших країн, з боку майже всіх членів ЄС, також величезний інтерес до цієї теми, тому що питання європейської безпеки - це не тільки НАТО. З іншого боку, буде можливість знову порушити питання так званих "заморожених конфліктів", - сказав Єльченко.

Він повідомив, що на цю дискусію запрошено високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Могеріні, голову ОБСЄ, міністра закордонних справ Австрії Курца, генерального секретаря ОБСЄ Дзаньєра. Можливо, будуть ще представники інших європейських організацій, ГУАМ тощо.