Росія збирається запропонувати Україні "корейський варіант" закінчення війни / фото УНІАН

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Російська Федерація збирається запропонувати Україні так званий "корейський варіант" врегулювання війни, розвʼязаної проти нашої держави. Він зазначив, що цей шлях передбачає поділ країни.

"Нам зараз пропонують корейський варіант. Так звана умовна "38 паралель" (за нею було поділено Північну та Південну Кореї – ред.). От тут такі українці, а тут не такі українці. Росіяни зараз будуть вигадувати все що завгодно. Точно знаю, що один з варіантів, які вони можуть нам пропонувати – це "38 паралель", – пояснив Данілов в інтервʼю в ефірі національного телемарафону

Проте, за його словами, у Південній Кореї, де і було застосовано цей варіант, вважають таке рішення великою помилкою. 

Відео дня

"Нещодавно спілкуючись з представниками Кореї, я звернув увагу… Вони вважають, що тоді була велика помилка, що пішли на поступки, погодилися з тим, що треба заради збереження. Сьогодні мають проблеми", – наголосив секретар РНБО. 

Данілов зазначив, що заступник керівника Адміністрації президента Росії Дмитро Козак "ходить на зустрічі з політиками минулих часів у Європі й через них передає меседжі, що вони готові на багато поступок, щоб зафіксувати статус-кво, як є з сьогодні на сьогодні і примусити нас, щоб ми вийшли в якесь перемир’я".

Секретар РНБО також додав, що є багато маркерів, які свідчать про можливе загострення бойових дій у лютому 2023 року.

"Дуже багато маркерів, з яких ми можемо зробити висновок, що ми входимо в певну фазу активізації", – резюмував Данілов. 

Закінчення війни в Україні: прогнози

Військовий експерт Владислав Селезньов заявив, що у 2023 році Україна може повернути усі захоплені Росією території. Він наголосив, що ійськові називають дві можливі дати закінчення війни, одна з них оптимістична, друга – реалістична.

Водночас у британській газеті Financial Times пишуть, що після десяти місяців повномасштабного російського вторгнення в Україну вже очевидно, що війна не закінчиться в найближчий рік. 

Радник керівника Офісу президента Володимира Зеленського Михайло Подоляк вважає, що прискорення надання Україні бронетехніки і далекобійних ракет наблизить закінчення війни.

Вас також можуть зацікавити новини: