Зеленський розповів про формулу миру / скріншот

Україна ніколи не хотіла цієї війни. Єдиний, хто її хотів, - це Путін. Таку заяву на Глобальному саміті миру у Швейцарії зробив президент України Володимир Зеленський.

"Але в будь-якому разі мир сильніший. Саме тому народилася формула миру, формула єднання світової більшості заради миру задля ефективності цілей, принципів та статутів ООН, міжнародного права, а отже - і глобальної безпеки", - зазначив він.

Напередодні саміту Зеленський заявляв, що світ має поставити на місце Путіна всіма економічними та політичними можливостями:

"Він буде діяти, як Гітлер. Ви це побачите... Зараз йому потрібно більше країн на свій бік, як було з Гітлером... Він буде це робити, тільки дайте йому невеликий успіх - і він піде далі. Він саме такою радикальною нацистською теорією сьогодні тримає своє суспільство. Він дуже небезпечний. Вважаю, що його вже сьогодні треба поставити на місце всіма можливостями".

Чи можливі переговори з Росією - актуальне

Нагадаємо, голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна і партнери шукають можливість запрошення Росії на другу Мирну конференцію, якщо буде готовий "спільний план":

"Ми покажемо, що українці - жертви російської агресії, але сильна і героїчна нація. Ми покажемо, що можна і потрібно вирішувати цю проблему відкрито, за одним столом. Не під столом, не шляхом якихось таємних переговорів. Ніякого компромісу з незалежністю, ніякого компромісу з суверенітетом і територіальною цілісністю".

Вас також можуть зацікавити новини: