У Мексиці руйнують природні чудеса / фото ua.depositphotos.com

У Мексиці побудували залізничну лінію, що огинає південний півострів країни і з'єднує туристичні центри Канкун і Плайя-дель-Кармен, з густими джунглями і віддаленими археологічними об'єктами.

Ця лінія призначена для залучення грошей у давно занедбані сільські райони країни, пише Independent. Але, проблема в тому, що лінія проходить над одним із природних чудес Мексики: крихкою системою з 10 тис. підземних печер, річок, озер і лійок із прісною водою.

Система печер містить один з найбільших водоносних горизонтів у Мексиці і виступає основним джерелом води, що має вирішальне значення на тлі того, що країна стикається з поглибленням водної кризи.

Відео дня

Колись цей регіон являв собою риф, розташований під Карибським морем, але зміна рівня моря виштовхнула південний півострів Мексики з океану у вигляді маси вапняку. Протягом мільйонів років вода перетворила пористий камінь на печери.

За словами Еміліано Монрой-Ріоса, геолога Північно-Західного університету, який вивчає цей регіон, у результаті утворилися відкриті прісноводні печери, відомі як "сеноти", і підземні річки. "Ці екосистеми дуже, дуже крихкі. Вони стоять на землі, схожій на сир грюйєр, повній печер і порожнин різного розміру і на різній глибині", - сказав Монрой-Ріос.

Спочатку екологи критикували проєкт влади через те, що довелося вирубати мільйони дерев, проте зараз експерти опублікували відео, на яких видно, як робітники використовують масивні металеві бури для буріння вапняку, вставивши в печери близько 15 тис. сталевих колон. Стовпи були побудовані для підняття залізничної лінії.

Також на відео видно, що по всій системі печер сталактити, відламані вібраціями від будівництва, засмічують землю, як уламки після землетрусу. В інших печерах бетон, що заповнює колони, вилився і покрив вапняковий ґрунт. У воді було виявлено сліди забруднення заліза іржею, що виходить від металу.

Інші новини про Мексику

Влітку минулого року в Мексиці через сильну спеку з пересохлого водосховища повністю виступила затоплена церква колоніальної епохи. Домініканський храм Кечула був побудований у 16-му столітті на території нинішнього штату Чьяпас на півдні Мексики. Споруда була затоплена в середині 1960-х, коли на річці Гріхалва була побудована гребля.

Вас також можуть зацікавити новини: