Дослідники знайшли деякі характеристики поховання дивовижними / фото depositphotos.com

Нове дослідження показало, що масове поховання містить рештки понад 100 осіб, яких було принесено в жертву в рамках серії стародавніх ритуалів майя. Незвично те, що всі останки належали маленьким хлопчикам, і їх ховали протягом 500 років.

Археологи зробили це відкриття після проведення аналізу ДНК 64 скелетів, знайдених 1967 року всередині чултуна, або підземної камери зберігання води, у місті майя Чичен-Іца на півострові Юкатан у Мексиці. Дослідники розповіли про свої висновки в дослідженні, опублікованому в журналі Nature.

Радіовуглецеве датування засвідчило, що цистерну використовували в період від початку сьомого століття до середини XII століття, а генетичний аналіз показав, що всі люди були хлопчиками, чверть із яких були близькими родичами. Дослідники також виявили в масовому похованні дві пари близнюків.

Відео дня

"Більшості з них було від 3 до 6 років. Оскільки багато людей були якоюсь мірою пов'язані один з одним, це говорить нам про те, що, ймовірно, тільки певні сім'ї мали доступ до цього поховання і що не кожен міг покласти туди своїх дітей - це була велика честь", - розповів Live Science провідний автор Родріго Баркера, постдокторант Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині.

Наразі неясно, як померли поховані там хлопчики.

"Вивчаючи кістки, ми не виявили жодних ознак травм, тому їх не кинули в камеру", - сказав Баркера, додавши, що подальший аналіз може допомогти їм визначити, чи були вони отруєні.

Дослідники знайшли деякі характеристики поховання дивовижними, оскільки подібні поховання майя зазвичай містили або тільки молодих жінок, або суміш чоловіків і жінок, останнє з яких мало місце у відомому похованні під назвою Священний сенот, також у Чичен-Іці.

"Традиційно поховання, пов'язані з підземним середовищем, зазвичай являють собою підношення родючості", - сказав Баркера. "Але коли ми виявили, що все це поховання було чоловічим і що багато хто з [людей] були родичами один одному, розповідь змінилася. Тепер нам потрібно спробувати розібратися в цьому".

Баркера сказав, що ми, можливо, "ніколи не дізнаємося", якою була точна мета поховання, і що цілком можливо, що жертвопринесення могли бути благанням до богів про врожай врожаю або про дощ. Однак однією з підказок є наявність двох поховань-близнюків.

"Ми знаємо, що для майя близнюки чоловічої статі були важливими і що існує історія про близнюків-героїв, які вирушили в підземний світ, щоб помститися за свого батька", - сказав Баркера. "Можливо, це пам'ятник героям-близнюкам".

Нарешті, генетичний аналіз показав спорідненість між принесеними в жертву хлопчиками і сучасними людьми, які живуть у цьому регіоні Мексики, що вказує на те, що ці люди були вихідцями з місцевих громад. У сучасній популяції спостерігалася вища частота генів, пов'язаних зі стійкістю до Salmonella enterica, ніж у принесених у жертву дітей, що підтверджує гіпотезу про те, що епідемії, які виникли в колоніальний період, сприяли зростанню цих генів у популяції, зазначають автори дослідження в статті.

Дослідники планують провести роботу з місцевими жителями, щоб отримати нове уявлення про їхню культуру та спадщину.

"Ми можемо багато чого в них навчитися", - сказав Баркера.

Новини археології

Археологи виявили золоті прикраси, наконечники стріл і велике бронзове дзеркало в курганах віком приблизно 2000 років у Туркестанській області на півдні Казахстану.

Вважається, що артефакти були виготовлені за часів держави Канджу, маловідомого утворення, що правило регіоном з п'ятого століття до нашої ери до четвертого століття нашої ери.

Вас також можуть зацікавити новини: