этот материал доступен на русском

Екс-президент Польщі Валенса закликав висунути Сенцова на Нобелівську премію (відео)

16:55, 28 серпня 2018
Суспільство
167 0
Сенцов почав голодування більше 100 днів тому \ Фото: Антон Наумлюк

Екс-президент Польщі та нобелівський лауреат Лех Валенса закликав висунути українського режисера Олега Сенцова на Нобелівську премію миру.

Читайте такожМЗС Литви вимагає від Росії негайно звільнити Сенцова, який перебуває на межі життя і смерті

Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України з посиланням на Polska Akademia Filmowa, яка оприлюднила текст заяви Валенси. Політик висловив переконання, що самопожертва Сенцова заради інших, а не себе, а також вибір мирного шляху досягнення своїх цілей – це ті якості, за які політв'язень гідний найвищого визнання. 

У своїй заяві Валенса зазначив, що Сенцов підтримав Євромайдан, захищаючи Україну як частину демократичної Європи. "Він брав участь у мирних протестах проти російської анексії його рідного Криму, і був заарештований російськими спецслужбами. Його прирекли до 20 років суворого режиму судом, який  Amnesty International назвала "несправедливим судом, що веде до військового трибуналу". І все це було зроблене незважаючи на те, що ключовий свідок обвинувачення відкликав свої свідчення як такі, що "були отримані під примусом". Останні слова Сенцова, у яких він просив росіян "вчитися не боятися", свідчать про його благородне ставлення до "братерських народів"", - написав у воїй заяві польський політик.

Також він зазначає, що протягом відбування терміну ув'язнення Сенцов почав голодування більше 100 днів тому, і продовжує голодний протест сьогодні. Він вимагає звільнення українських політв'язнів, які перебувають у тюрмах Росії, при цьому не просить свободи для себе.

"Я глибоко переконаний, що своїми діями Олег Сенцов представляє всі ті ідеали, які і мене мотивували впродовж мирної боротьби за майбутнє світу. Віра у демократію, у мирні методи, відмову від ненависті, працюючи заради солідарності між націями, та непохитна жертва одного заради блага всіх несправедливо засуджених: це все визначні якості, які заслуговують на найвище визнання всього вільного світу.

Через всі ці причини, я звертаюсь до всіх чоловіків та жінок, докласти всіх зусиль для звільнення Олега Сенцова, і я пропоную висунути Олега Сенцова на Нобелівську премію миру", - заявляє Валенса.

Як повідомляв УНІАН, 25 серпня 2015 року Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter