этот материал доступен на русском

Сербська церква відмовилася визнавати ПЦУ

12:24, 13 березня 2019
Суспільство
5917 0
СПЦ визнає лише Українську православну церкву, очолювану митрополитом Онуфрієм \ УНІАН

Сербська православна церква (СПЦ) відмовилася визнавати Православну церкву України (ПЦУ) канонічною та називає її "штучною конфедерацією розкольницьких структур".

Читайте такожЕпіфаній призначив собі двох заступників з зовнішніх зв’язків

Про це написала проурядова сербська газета "Политика", передає ТСН. В матеріалі розповіли, що СПЦ "вважає неканонічним вторгнення вселенського патріарха Варфоломія на територію Російської православної церкви і його рішення у звʼязку з Україною".

"Київську митрополію ніяк не можна ототожнювати з нинішньою Україною, оскільки вона перебуває під юрисдикцією Московського патріархату ще від 1686 року". - йдеться у листі, який нібито сербська церква надіслала іншим церквам.

Там також додали, що СПЦ визнає лише Українську православну церкву, очолювану митрополитом Онуфрієм, котра перебуває в складі Московського патріархату. У Сербії також "рекомендували" всім своїм архієреям й священникам утриматися від літургічного і канонічного спілкування з "Епіфанієм та всіма тими, хто перебуває у єдності з ним".

Белградська газета нагадує, що така позиція СПЦ була очікуваною, оскільки її архієрейський собор у листопаді й у січні висловив критичне ставлення щодо рішень вселенського патріарха Варфоломія.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter