REUTERS

Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявляє, що українська сторона готова передати Росії 25 росіян та помилувати 72 сепаратистів в обмін на утримуваних на Донбасі 19 цивільних і військовослужбовців.

Про це вона написала у Facebook.

Читайте такожУкраїнські консули отримали дозвіл на відвідування військовополонених моряків у Москві

"Ключове: ми наполягаємо на розблокуванні звільнення. Й готові протягом кількох наступних днів передати РФ 25 росіян в обмін на наших і помилувати 72 сепаратистів в обмін на 19 цивільних і військових, незаконно утримуваних на окупованому Донбасі. Досить незаконно утримувати українців - в тюрмах РФ і окупованих Росією тюрмах Донбасу", - наголосила Геращенко.

"Також ми висловлюємо протест і обурення тим, що бойовики не дають заручникам права на телефонний дзвінок і листування. Востаннє наші хлопці телефонували рідним влітку 2016 року, а листи передали у вересні 2018 року. Очікуємо більш активної позиці Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо передачі листів і посилок", - заявила Геращенко.

Нагадаємо, у лютому Україна у Мінську запропонувала РФ два формати звільнення заручників і політв'язнів.

«Ми ще раз передали РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 і 19/72, запропонували кілька інших форматів. Як РФ не готова забрати всіх своїх, запропонували кілька вузьких форматів, аби розблокувати процес - розпочати зі звільнення тих, хто потребує медичного лікування», - написала тоді Геращенко.