этот материал доступен на русском

Філарет про Епіфанія: "він показує, що він предстоятель, а я ніхто"

16:57, 23 травня 2019
Суспільство
646 1
Філарет розповів про порушення домовленостей Порошенком і Епіфанієм \ фото УНІАН

Почесний патріарх Української православної церкви Філарет вважає нечесним те, що колишній президент Петро Порошенко й митрополит Епіфаній не дотрималися домовленостей.

Читайте такожФіларет: якби ми знали зміст томосу – не погодилися б на нього

В інтерв'ю проекту "Настоящее время" Філарет розповів, що зобов’язався не висувати свою кандидатуру на керівництво нової церкви за посередництва Порошенка.

Патріарх Філарет наголосив, що висував кандидатуру Епіфанія саме на підставі домовленостей: "Ми домовилися з президентом і архієреями на нашому соборі, що я висуваю кандидатуру Епіфанія у предстоятелі".

"Мені сказали: "Ви відмовтеся висувати свою кандидатуру", – а я мав на це право і, думаю, був би обраний. Але Вселенський патріарх поставив умову: томос буде, якщо я відмовлюся від висунення своєї кандидатури", – заявив Філарет.

"І я погодився на це. Про це ми говорили з президентом, з Епіфанієм, і на архієрейському соборі. Ми говорили, що я відмовляюся, але після отримання томосу я буду керувати цією церквою всередині України. А на ділі він показує, що він – предстоятель, а я – ніхто", – заявив Філарет.

На запитання, чому порушено домовленості, він відповів: "А це ви у нього запитайте. Він мені сказав: "Не все від мене залежить".

Від кого б це могло залежати й чому вселенський патріарх Варфоломій ставив умову не висуватися, патріарх Філарет не знає. "Це він сказав президенту. І вимагав від мене підписати папір про те, що я відмовляюся від висунення своєї кандидатури. Якщо з точки зору канонів і свободи, то умови такі ставити неможливо", – додав почесний патріарх.

"Вимагав президент. А від президента вимагав патріарх Варфоломій… Я написав, що не буду висувати свою кандидатуру на предстоятеля Української православної церкви", – сказав Філарет, але зазначив, що це не публічний документ, і показувати його відмовився.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter