Як перемогти зайву вагу: найкращі вправи для схуднення

УНІАН зібрав найбільш доступні та ефективні вправи для набуття стрункої фігури.

Після завершення новорічних свят чимало українців задумались про те, щоб привести себе у форму до весни. Як відомо, найпростіший і найприродніший спосіб знайти гарну фігуру – це спорт.

Всупереч розповсюдженій думці, для схуднення не потрібно протягом годин "працювати" в спортзалі. Набагато важливіше підібрати правильні вправи, а потім виконувати їх сумлінно та регулярно.

УНІАН зібрав найбільш доступні та ефективні вправи для схуднення.

Читайте такожНазвано найкращу у світі дієту

Як схуднути?

Тим, хто розглядає спорт як засіб схуднення, слід розуміти – фізичні навантаження не дають швидкого результату. Фахівці зазначають, що за допомогою щоденних фізичних навантажень людина може спалити лише 10-30% калорій, що надходять з їжі.

Тим не менш, фізичні вправи необхідні. У довгостроковій перспективі вони сприяють зростанню м'язової маси, зміцюнюють серцево-судинну систему та прискорюють метаболізм, що серйозно сприяє зниженню ваги.

Найкращий спосіб досягти мети – поєднувати регулярні фізичні навантаження з дієтою, або принаймні внести серйозні зміни в свій раціон, обмеживши споживання фаст-фуду, газованих напоїв і цукру.

УНІАН рекомендує ставати до занять спортом тільки після консультації з фахівцями.

Вправи для схуднення

Людям, що страждають від зайвих кілограмів, бажано не робити вправ з власною вагою. Замість цього краще зосередитися на помірних кардіонавантаженнях.

Біг підтюпцем.

Одна з кращих вправ для схуднення і підтримки фізичної форми в цілому. Півгодини бігу в середньому темпі дозволяють спалити 600-800 кілокалорій. Регулярні пробіжки щонайменше три рази в тиждень можуть здійснити дивовижний вплив на фігуру. 

Стрибки зі скакалкою.

Далеко не кожен готовий бігати підтюпцем в снігу та на морозі. Стрибки зі скакалкою являють собою чудову альтернативу пробіжкам – виконання вправи в середньому темпі протягом 10-15 хвилин дозволяє спалити до 300 кілокалорій. Виконувати вправу рекомендується щонайменше чотири рази на тиждень. Крім того, вправа покращує координацію і зміцнює кісткову мускулатуру.

Плавання.

Регулярне відвідування басейну здійснює позитивний вплив на організм в цілому. Годину плавання дозволяє спалити близько 500 кілокалорій, найбільш ефективні стилі для цього – батерфляй та кроль. Заняття плаванням, при цьому, створюють мінімальне навантаження на опорно-руховий апарат, тому не мають протипоказань навіть при серйозній надмірній вазі.

Велоспорт.

Більшість людей катались на велосипеді в дитинстві, а деякі не розлучаються з колесами і в зрілому віці. Велосипедні прогулянки є прекрасною формою кардіонавантаження, яка зміцнює серцево-судинну систему і м'язи ніг. Година їзди дозволяє спалити 600-800 кілокалорій. Заняття велоспортом рекомендується практикувати щонайменше 3 рази на тиждень.

Аеробіка.

Вправи з аеробіки хороші тим, що дають збалансоване навантаження і доступні усім в домашніх умовах. Невід'ємною частиною занять аеробікою є енергійна музика.

Базові вправи з аеробіки досить прості.

Вправа для рук і ніг

1. Прийняти упор лежачи, випрямити ноги. Спина повинна бути прямою.

2. На вдиху витягнути вперед праву руку, і одночасно – ліву ногу.

3. На видиху повернутися у вихідне положення.

Вправу слід виконувати в 2-4 підходи по 8-12 разів для кожної сторони.

Приставні кроки в бік

1. Поставити ноги трохи ширше плечей, носки розгорнути на 45 градусів. Зігнути ноги в колінах і зайняти майже сидяче положення.

2. Зігнути руки в ліктях, тримати їх над колінами.

3. Зробити крок у бік лівою ногою (коліна при цьому залишаються зігнутими), потім зробити крок в ту ж сторону правою ногою.

4. Змінювати напрямок руху кожні 5-10 кроків.

Виконувати вправу протягом 1-3 хвилин.

Підйом ноги в сторону з полуприсіда

1. Поставити руки на талію, ноги – на ширині плечей.

2.  Зігнути ноги в колінах і опуститися в полуприсід.

3. Випрямляючись з положення полуприсіда, одночасно підняти праву ногу в бік максимально високо.

4. Повернутися у вихідне положення.

Виконувати вправу в 2-4 підходи по 10-15 разів.

Інші види спорту.

Допомогти в схудненні може практично будь-який рухливий спорт: футбол, теніс, веслування, катання на роликах, ковзанах або лижах. Домогтися успіху допоможе регулярність і самодисципліна.

Раніше УНІАН розповів про дієту Маггі, яка допомагає худнути, не рахуючи калорії.