Суд зобов’язав фігуранта справи МН17 Цемаха не залишати місце постійного проживання в ОРДЛО

Прокурор не виключив, що бойовик «ДНР» Володимир Цемах втече і переховуватиметься від слідства.

Київський апеляційний суд зобов’язав фігуранта справи МН17, бойовика терористичної операції «ДНР» Володимира Цемаха не залишати місце постійного проживання на тимчасово окупованій території Донецької області.

Про це заступник начальника одного з відділів Генпрокуратури, прокурор у цій справі Олег Пересада заявив в коментарі «Громадському». Відео коментаря телеканал оприлюднив у Twitter.

Пересада нагадав, що суд змінив Цемаху запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов’язання.

Читайте такожВажливого фігуранта справи МН17 Цемаха можна видати Росії лише за однієї умови – генерал

«Особисте зобов’язання полягає у вимозі з’являтися за викликом слідчого, прокурора або суду, не залишати місця свого постійного проживання або повідомляти про зміну місця свого постійного проживання… Зважаючи на те, що місцем його постійного проживання є непідконтрольна українській владі територія, я не знаю, куди він відправляється», - заявив він.

Прокурор наголосив, що не згодний з таким рішенням суду, але воно не підлягає оскарженню.

«Серед ризиків - намагання особи ухилитися від досудового розслідування, подальшого суду та відбуття особою покарання, можливість впливати на свідків, а також можливість іншим чином вплинути на встановлення істини, оскільки у пана Цемаха є дуже багато спільників, і вони поки що не всі встановлені», - наголосив він.

За словами прокурора, Цемах підозрюється у скоєнні особливо тяжких злочинів, і слідство має достатньо доказів проти нього.

«Цемах підозрюється у вчиненні двох злочинів – безпосередня участь у діяльності терористичної організації «ДНР» та організація теракту, внаслідок якого загинули четверо українських військових», - сказав прокурор.

Пересада не виключив, що Цемах втече і переховуватиметься від слідства.

Також Пересада повідомив, що Цемаху загрожує покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Читайте такожЄвродепутати просять Зеленського не видавати Росії важливого фігуранта справи МН17 Цемаха

Як повідомляв УНІАН, наприкінці червня на тимчасово окупованій території Донецької області, у місті Сніжному, СБУ затримала колишнього зенітника «ДНР» Цемаха у зв'язку зі справою про катастрофу малайзійського літака «Боїнг-777» рейсу MH17. Його утримували під вартою.

Дослідники міжнародної групи розслідувачів Bellingcat припускали, що Цемах причетний до збиття «Боїнга» і був свідком цих подій. У Bellingcat переконані, що арешт Цемаха може мати істотний вплив на розслідування Спільної слідчої групи.

Наприкінці серпня засновник міжнародної групи розслідувачів Bellingcat Еліот Гіґґінс припустив, що Цемах включений в список на обмін утримуваними особами між Україною та РФ.

Водночас адвокат екс-бойовика Роман Гонтарєв у коментарі УНІАН заявив, що йому про це нічого не відомо. В СБУ відмовились коментувати цю інформацію.

Сьогодні, 5 вересня, Київський апеляційний суд ухвалив рішення змінити Цемаху запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов'язання.

Читайте такожУ Bellingcat розповіли, як відбувалось розслідування збиття MH17

Довідка УНІАН. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, було збито 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 людей, які перебували на борту. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів й України, дійшла висновку, що зенітний ракетний комплекс «Бук», пострілом з якого було збито літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді збройних сил РФ, яка дислокується в Курську.

19 червня 2019 року міжнародна Спільна слідча група заявила, що першими чотирма підозрюваними в трагедії рейсу МН17 є російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков), який влітку 2014 року був так званим «міністром оборони ДНР», російський генерал Сергій Дубинський (позивний «Хмурий»), який керував «розвідкою ДНР», Олег Пулатов (позивний «Гюрза»), який у 2014 році був «головою 2-го відділу ГРУ ДНР», а також Леонід Харченко (позивний «Крот»), який був ватажком «розвідувального батальйону» бойовиків.

Суд над підозрюваними у збитті малайзійського «Боїнга» розпочнеться 9 березня 2020 року.