Експерт зробив заяву щодо е-повісток / фото Генштаб ЗСУ

Невиконання вимог електронної повістки в кабінеті призовника, нестиме такі ж наслідки, як і невиконання вимог врученої фізично.

Про це розповів виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко в ефірі КИЇВ24.

"Це сучасний канал зв'язку, який передбачає швидке реагування. І тут не потрібні, скажімо, посередники у вигляді тих, хто може передавати ці повістки: роботодавці, навчальний заклад, керівництво місця проживання, управителі ОСББ. Відповідно, це безпосереднє спілкування з ТЦК. Як на мене, це буде одна з найефективніших форм буде, коли так само за це настає відповідальність. Це абсолютно логічно", - сказав він.

Відео дня

За його словами, у разі невиконання вимог за повістками щодо звірки персональних даних та з'явлення для проходження ВЛК настає адміністративна відповідальність. В разі невиконання мобілізаційного розпорядження настає кримінальна відповідальність.

"Тобто є різні види відповідальності", - зазначив Павліченко.

Він підкреслив, що невиконання вимог електронної повістки "є початком відліку того, що особа може зазнати адміністративного переслідування: штраф або позбавлення права керувати автомобілем".

Мобілізація в Україні - останні новини

Як повідомляв УНІАН, в Україні закон про мобілізацію та е-кабінет військовозобов'язаного набуде чинності 18 травня. За словами члена Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки  Федора Веніславського, українці зможуть відстежувати повідомлення від ТЦК у своєму е-кабінеті. Зокрема, територіальні центри зможуть викликати чоловіків для проходження ВЛК електронним сповіщенням. Аналогічним методом зможуть розсилати повістки. "Громадяни України, які в електронному кабінеті актуалізують усі свої персональні дані, вони виконують вимогу закону про необхідність актуалізації протягом 60 днів. А про проходження ВЛК уже ТЦК буде надсилати відповідні повідомлення про те, що необхідно пройти ВЛК", - заявив він.

Веніславський уточнив, що е-кабінет почне працювати в пілотному режимі. Його тестуватимуть 30 днів, далі - у червні, проект запуститься повноцінно. Тобто, саме в першому місяці літа е-кабінет мають повністю адаптувати з усіма базами даних.

Вас також можуть зацікавити новини: