Нардеп пропонує проводити ротації в Силах оборони та відпускати військових у відпустки / фото 10 окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс»

Народний депутат та полковник СБУ Роман Костенко вважає, що за умови постійних ротацій 70-80% військових повернулися б на фронт після демобілізації. Він переконаний, що демобілізація залежить прямо пропорційно від мобілізації.

"Тобто якщо не буде мобілізації нормальної, звичайно, що демобілізації не буде. Ще раз кажу, це факт в тому, що була провалена мобілізація, тому ми не можемо зараз провести демобілізацію і питання в тому, коли ми зможемо наростити темпи",  - заявив нардеп у ефірі Еспресо.

Нардеп наголосив, що якби в країні була активна мобілізація, то питання звільнення військових не стояло б так гострого, адже саме ті, хто щодня ризикує своїм життям на першій лінії й питають про це. Тому він пропонує проводити ротації в Силах оборони та відпускати військових у відпустки, аби вони проводили час вдома, а потім поверталися захищати Україну.

Відео дня

"Я впевнений що якби був визначений термін 36 місяців, 48 і багато б людей, можливо, пішло, але я впевнений, по моїх відчуттях 70-80% через деякий час - цей місяць, два, повернулись би назад відчуваючи, що вони відпочили, тому що це вмотивовані, це патріотичні люди, які б не змогли залишитися осторонь і спостерігати, як їхня країна б'ється", - додав Костенко.

Демобілізація в Україні - деталі

Положення про демобілізацію виключили з нового закону про мобілізацію на прохання Кабінету міністрів. Для вирішення цього питання уряд має розробити окремий проєкт закону.

"Через те, що суб'єкт права законодавчої ініціативи - Кабінет міністрів України - ухвалив рішення і звернувся з листами, які ви можете знайти вже, їх направлено до Верховної Ради України, з проханням вилучити ці питання і доручити уряду розробити окремий законопроєкт, пов'язаний зі звільненням", - розповів народний депутат і член Комітету Верхової Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Вас також можуть зацікавити новини: