У Міноборони пояснили зміни, які почали діяти з 18 травня / фото mil.gov.ua

18 травня в Україні набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Що змінилося – розповів речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін. 

Що зміниться для військовозобов'язаних

Усі призовники, військовозобов'язані та резервісти протягом 60 днів мають з'явитися до ТЦК, у ЦНАП, або скористатися електронним кабінетом і пройти звірку персональних даних через застосунок "Резерв+". Він буде доступний для завантаження зі смартфонів через App Store та Google Play Market. 

"Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов'язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних, у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе. 

Відео дня

Якщо людина має статус непридатного та виключена з військового обліку, то їй не потрібно оновлювати дані. Згідно з законом, кожен чоловік від 18 до 60 років має носити при собі військово-обліковий документ. Наразі такими документами є:

Для призовників – посвідчення про припис до призовної дільниці

Для військовозобов'язаних та резервістів – військовий квиток.

Чи можуть вручити повістку на роботі? 

Відповідно до положень порядку мобілізації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затвердженого постановою Кабміну, представники виконавчих органів сільских, селищних та міських рад, а також роботодавці, керівники підприємств, установ здійснюють оповіщення про вручення повісток та ознайомлення із наказами про необхідність прибути до ТЦК.

Що робити тимчасово непридатним? 

Направлення військовозобов'язаних на ВЛК може бути видане лише після оновлення персональних даних. Громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до 4 травня 2024 року, протягом 9 місяців підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби. 

Автоматичне переведення до категорії придатних чи непридатних у чинному законодавстві не передбачено. Питання про придатність чи непридатність до військової служби вирішує виключно ВЛК. 

Чи правда, що у громадян вилучатимуть авто? 

Виконання військово-транспортного обов'язку передбачає можливість залучення для потреб ЗСУ автомобільної та спеціальної техніки, яка належить на праві власності центральним та місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям, а також громадянам.

Не підлягає передачі ЗСУ й іншим військовим формуванням транспортний засіб, який належить на праві власності громадянину, в разі відсутності в нього права власності на інші транспортні засоби.

Мобілізація в Україні: останні новини

Напередодні виникли проблеми з додатком для оновлення даних "Резерв+". За словами Лазуткіна, це сталося через те, що система не витримала навантаження. 

На думку Le Monde, в Україні призов на військову службу з 25 років спрямований на "захист майбутнього". Адже Україна має зберегти 18-25 річних чоловіків, аби народилося наступне покоління.

Вас також можуть зацікавити новини: