Українці продовжують отримувати повістки до лав ЗСУ в рамках загальної мобілізації. Юрист Ілля Шипко пояснив, чи можуть мобілізувати декількох осіб з однієї родини.

За словами експерта, чимало українців хибно вважають, що ТЦК можуть мобілізувати тільки одного працездатного чоловіка з родини. Чинне законодавство України не передбачає заборони для мобілізації з однієї родини працездатних чоловіків. Зокрема, відсутня заборона на одночасну мобілізацію батька та сина.

Отже, якщо батько та син/сини є придатними до військової служби та досягли мобілізаційного віку, вони можуть бути мобілізовані навіть одночасно. Є винятки для певних категорій осіб.

Відео дня

"Перш за все, в родинах в яких є до прикладу жінка з інвалідністю, не може бути мобілізованим батько та син. Оскільки хтось один, відповідно до 23 статті Закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" має здійснювати за нею догляд та матиме право на відстрочку від мобілізації. Законодавством не передбачено хто саме матиме право на таку відстрочку. Відповідно батько та син мають особисто між собою вирішувати хто буде мобілізованим. Також, до прикладу, батько у якого є троє дітей на утриманні до 18 років та повнолітній син, не може бути мобілізованим разом із повнолітнім сином. Оскільки згідно з 23 статтею закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" він матиме право на відстрочку від мобілізації", - зазначив юрист.

Слід враховувати законодавчі підстави батька та сина для отримання відстрочки від мобілізації, відповідно в такому випадку мобілізація батька та сина не може бути проведена. Проте, якщо немає підстав законодавчих для відстрочки, то законодавчо відсутні обмеження на мобілізацію сина та батька.

Єдиною підставою для того, щоб не мобілізували батька та сина – наявні підстави у одного з них для відстрочки від мобілізації у відповідності до 23 статті закону України "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку".

Мобілізація в Україні 2024 - що сьогодні варто знати

7 лютого нардепи у першому читанні ухвалили проект закону про мобілізаційні заходи. Згодом стало відомо, що до законопроекту запропонували внести понад 4 тисячі правок. Заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгора Чернєва спрогнозував, що документ на голосування у другому читанні в парламент можуть винести наприкінці лютого.

В українській владі стверджували, що мобілізація має бути справедливою. Голова парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич говорив, що "справедлива мобілізація - це не про те, щоб усі обов’язково потрапили до окопів".

Вас також можуть зацікавити новини: