Поліція має повноваження на адміністративне затримання / колаж УНІАН, фото УНІАН, mil.in.ua

Представники ТЦК не мають права затримувати громадян і тим паче примусово доправляти їх до територіальних центрів комплектування. Про це виданню РБК-Україна відповіли на запит в Міністерстві оборони.

Так, у військовому відомстві наголосили, що повноваження проводити адміністративне затримання та примусово доправляти громадянина до ТЦК мають лише працівники поліції. Військовослужбовці, які здійснюють оповіщення військовозобов’язаних, такого права не мають.

Однак в Міноборони зазначають, що представники ТЦК можуть допомагати поліцейським "вживати заходів" до адміністративного затримання та доставляння до ТЦК військовозобов’язаних, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку. 

Відео дня

"Таким чином, адміністративне затримання громадянина поліцейським може відбуватися у присутності уповноважених представників ТЦК. Так само не заборонено законом доставляти громадянина, який був затриманий поліцейським, на транспортному засобі ТЦК за умови присутності у ньому поліцейського. Не суперечить чинному законодавству і доставлення громадянина до ТЦК, яке відбувається добровільно (тобто не всупереч волі громадянина)", - розповіли в Міноборони.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, доки Верховна Рада не ухвалила закон про економічне бронювання від мобілізації, у цьому питанні діють старі правила. У Міністерстві оборони розповіли, працівники яких підприємств можуть отримати бронь згідно чинного законодавства.

Також ми пояснювали, коли оновлення даних через застосунок "Резерв+" недостатньо, і треба додатково йти до ТЦК. Оновивши дані через застосунок "Резерв+", можна виконати норму нового мобілізаційного закону, але не завжди на цьому все закінчується.

Вас також можуть зацікавити новини: