Українців можуть мобілізовувати без ТЦК / УНІАН

Міноборони запустило новий проект призову військовозобов'язаних громадян до лав Збройних сил України.

Як повідомив в TikTok адвокат Сергій Гула, керівництво Міноборони ініціювало співпрацю з рекрутинговими компаніями, що дає змогу мобілізувати громадян добровільно та в обхід ТЦК і СП.

Юрист зауважив, що рекрутинг покликаний зробити мобілізацію ефективнішою, оскільки дасть змогу залучити в підрозділи вузькопрофільних фахівців, яких складно знайти через мобілізацію за повістками. Рекрутери вестимуть роботу безпосередньо з військовими частинами, а персональні дані в ТЦК не передаватимуть. У разі відмови від пропозиції не вручатимуть повістку і не буде примусової мобілізації за місцем проживання.

Відео дня

"Одне з головних питань: де ви були раніше? Чому багато айтішників опинилися в піхоті, багато людей, які знають 3-4 мови, опинилися в артилерії. Людей, які могли надати унікальні послуги, відправили копати окопи", - зазначив адвокат.

Мобілізація в Україні - останні новини

За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, в нашій державі є проблеми з мобілізацією. Експерт повідомляв, що воювати відправляють людей, які не хочуть цього робити, і таким чином військкоми підставляють наших бійців, оскільки немотивовані люди можуть стати зрадниками.

У ЗСУ підкреслювали, що під мобілізацію підпадають військовозобов'язані, яким служити не заважають якісь проблеми зі здоров'ям. Також зазначалося, що мобілізації не підлягають люди, які мають право на відстрочку від служби.

Вас також можуть зацікавити новини: