По Україні Росія почала частіше бити ракетами "Іскандер" / фото Міноборони Російської Федерації / Facebook

У Києві нещодавно сталася трагедія через дуже швидкий підліт російської ракети, тоді загинули люди, які не встигли потрапити до зачиненого укриття. Тож ведуча 1+1 Марічка Падалко запитала у військового експерта Олександра Коваленка, чи розуміють наші моніторингові служби, які сповіщають про сигнал повітряної тривоги, про яку ракету йдеться, чи є можливість попереджати людей, скільки у них є часу до підльоту цілі.

Коваленко відповів, що іноді ви й справді можете не встигнути піти до бомбосховища. Наприклад, якщо йдеться про пуски російських Х-101, то люди мають у запасі аж 1-1,5 години, щоб знайти укриття. "Калібри", наприклад, дуже рідко РФ запускає по Києву, удар в основному спрямований на південні області.

В експерта запитали, а чи може ізраїльська система оповіщення, яку тестують у Києві, розпізнавати, яка ракета летить. Щоб українців могли попередити про запас часу, який у них є для пошуку укриття. 

"Тут багато факторів... Ми зараз говоримо про те, чи є у вас час спуститися в бомбосховище. Але якщо ви не спуститесь у бомбосховище, а у ваш будинок влучить ракета, яку не встигли перехопити сили ППО... А якщо ви будете у бомбосховищі, ви врятуєте своє життя та життя своїх близьких. З іншого боку, є ризик падіння уламків, і якщо ви перебуваєте на вулиці, є загроза для вас... Тому це досить серйозна дилема - робити висновки та вибір", - наголосив Коваленко.

Росія атакувала Київ 1 червня 2023 року

1 червня вночі Росія вдарила по Києву, запустивши 10 ракет "Іскандер". Усі цілі були знищені українською ППО, але унаслідок падіння уламків є жертви. Усі вони - у Деснянському районі столиці. 

Йдеться про трьох жертв - матір, її дитину та ще одну жінку. Вони хотіли потрапити до зачиненого укриття, в цей момент прилетіли уламки.  

Через трагедію в Києві відбувся суд над чотирма обвинуваченими, лише охоронець лікарні, в якій було зачинено укриття, визнав свою провину

Вас також можуть зацікавити новини: