При якому відсотку ставити телефон на зарядку: злоте правило зарядки / фото ua.depositphotos.com

Зарядка смартфона, здавалося б, простий процес, але вимагає дотримуватися цілого ряду вимог. Увага до них дозволить не тільки продовжити термін служби батареї вашого пристрою, але також зберегти її максимальну місткість.

В інтернеті є безліч статей про те, як правильно заряджати смартфон, втім, дуже часто рекомендації в них суперечать один одному. Але одне можна сказати абсолютно точно: заряджати смартфон потрібно на певному відсотку, не допускаючи його повного розряду і заряду. 

Як правильно заряджати смартфон, щоб не зіпсувати батарею

Найкращою тактикою "зарядки" вважається"20-80". Це означає, що розряджати смартфон рекомендується не більше ніж до 20% й ставити його на зарядку і заряджати до рівня близько 80%. Це допоможе збільшити термін служби акумулятора, оскільки глибокі цикли зарядки та розрядки можуть призвести до швидкого зносу акумулятора та зниження його місткості.

Відео дня

Кожен раз, коли ви заряджаєте батарею до повних 100% – це вважається за один цикл. Але якщо ваш смартфон заряджений до 80%, ви розрядили його до 20%, а на наступний день знову зарядили до 80% і знову розрядили до 20% – це все ще вважається за один цикл заряду.

Однак тут виникає два моменти:

  • чи достатньо 60% заряду для використання на весь день? 
  • необхідність відстежувати рівень заряду батареї, щоб переконатися, що її рівень не опускається нижче 20% і не перевищує 80% при зарядці.

У першому випадку все залежить від того, наскільки інтенсивно використовується смартфон, тоді як у другому випадку можуть допомогти спеціальні додатки на кшталт Battery Charge Limit, які повідомлять користувачеві про досягнення певного рівня заряду.

фото ua.depositphotos.com

Існує також альтернативна тактика зарядки, відома як "50-70". Її принцип в тому, щоб не допускати рівень заряду акумулятора нижче 50% і не заряджати його більш ніж до 70%. Вважається, що такий підхід може подвоїти життя акумулятора.

Однак, щоб слідувати цьому методу, точно доведеться заряджати смартфон по кілька разів на день, тому він більше підходить тим користувачам, у яких є можливість в будь-який момент зарядити свій девайс. Та й без додатків, що відстежують рівень заряду батареї в цьому випадку вже ніяк не обійтися

Таким чином, дотримуючись вищевказаних рекомендацій щодо зарядки та розрядки акумулятора, а також контролюючи температуру пристрою, ви можете продовжити термін служби акумулятора вашого пристрою та забезпечити більш ефективне управління його зарядкою та розрядкою.

До речі, якщо ви помітили, що батарея на вашому смартфоні швидко розряджається і її насилу вистачає на добу, калібрування може допомогти виправити цю проблему. Особливо, якщо ви ніколи до цього її не робили. Також важливо іноді перезавантажувати смартфон. У перезавантаженні телефону немає нічого поганого, як показує практика – це навпаки корисно.

Вас також можуть зацікавити новини: